Jun 8, 2016

Dział: Porady

Sesja dziecięca – radość także dla rodzica

Sesja dziecięca – radość także dla rodzica

Obecnie chyba nie ma człowieka, który by nie posiadał aparatu fotograficznego, choćby takiego w telefonie komórkowym. Chcąc zrobić zdjęcia lepszej jakości trzeba użyć tradycyjnego aparatu fotograficznego. Jeszcze nie tak dawno do robienia zdjęć używało się klasycznych aparatów fotograficznych, nazywanych też aparatami analogowymi. Były to urządzenia mechaniczne na błonę światłoczułą. Materiał światłoczuły był umieszczony wewnątrz aparatu, w postaci zwiniętej błony, która była przewijana w jego wnętrzu za pomocą odpowiedniego mechanizmu sprężynowego, w celu naświetlenia każdej klatki filmu. Teraz masowo używa się aparatów cyfrowych.

Fotograf dziecięcy i jego możliwości

Są ludzie, którzy praktycznie nie rozstają się z aparatem fotograficznym. Fotografują wszystko i wszędzie. Część ludzi sięga po aparat fotograficzny tylko przy okazji wakacyjnych wyjazdów, żeby utrwalić miejsca, które zwiedza. Fotografujemy, żeby zachować wspomnienia, żeby zrobić komuś prezent. W naszym życiu jest bardzo dużo pięknych chwil, które zasługują na to by je uwiecznić na zdjęciu. Warto także przechowywać zdjęcia w taki sposób, by móc za jakiś czas do nich wrócić lub podzielić się nimi z innymi. Jedni przechowują je tradycyjnie w albumach, inni korzystają z foto książek. Często motywuje do sięgnięcia po aparat fotograficzny przyjście na świat nowego członka rodziny. Fotografia dzieci nie jest zadaniem łatwym, ponieważ wymaga dużo cierpliwości, ale w zamian dostarcza dużo radości. Fotograf dziecięcy, nie tylko zawodowy, potrzebuje także empatii. Rodzice uwielbiają fotografować swoich nowo narodzonych maluszków. Ale warto zrobić jedną profesjonalną sesję noworodka przez zawodowego fotografa. Najlepiej jak fotografia noworodkowa jest robiona w domu. Zapewnia to dzieciom poczucie bezpieczeństwa a rodzice mają komfortowe warunki do zaopiekowania się swoim maleństwem w czasie robienia zdjęć. Na fotografowanie noworodka jest bardzo mało czasu, ponieważ sesję zdjęciową noworodka trzeba zrobić przed upływem czternastu dni życia, ze względu na to, że dzieci w tym okresie dużo śpią, a podczas snu przyjmują pozycję embrionalną, która jest wręcz idealna do fotografowania. Na taką sesję trzeba przeznaczyć około trzech do pięciu godzin. Trwa to długo, ponieważ to maluszek wyznacza rytm. Trzeba zapewnić mu czas niezbędny na karmienie, przewijanie i usypianie. Zdjęcia są głównie robione podczas snu dziecka. Wykonywane są w kilku seriach. Profesjonalnie zrobione zdjęcia noworodka są wyjątkowym prezentem, pamiątką dla bliskich. Na pewno na twarzy każdego obdarowanego zdjęciem słodkiego maluszka wywołają uśmiech.

wpieluszce

Sesje z mnóstwem pozytywnej energii

Podczas fotografowania nieco większych dzieci nie trzeba ich na siłę pozować do zdjęcia, należy pozwolić im być naturalnym, być sobą. Trzeba je sfotografować takimi, jakimi są naprawdę. Podczas robienia zdjęć dzieciom nie należy ich onieśmielać. Dzieci najlepiej fotografować w plenerze, tam czują się zdecydowanie swobodniej, naturalniej. Fotografia dzieci daje fotografowi dużo satysfakcji i jednocześnie jest dla nich sporym wyzwaniem, bo wbrew pozorom nie jest to takie łatwe.