Mar 26, 2024

Dział: Zdrowie

Czy usuwanie blizn jest bezpieczne?

Czy usuwanie blizn jest bezpieczne?

Blizny, rozstępy i zmarszczki są największymi problemami, z jakimi borykają się współczesne kobiety. Gabinety medycyny estetycznej są oblegane przez panie, które za wszelka cenę chcą pozbyć się nieestetycznych zmian. Tymczasem inwazyjne zabiegi z użyciem lasera nie zawsze przynoszą zadowalające efekty, a przy tym są drogie i często bolesne. W takim wypadku warto rozpocząć usuwanie blizn lub rozstępów za pomocą ogólnodostępnych preparatów. Można stosować je w domu, nie rezygnując z makijażu (np. w wypadku blizny na twarzy) przez wiele miesięcy. Z dobrodziejstw lasera lub chirurgii plastycznej należy korzystać w ostateczności. Szczególnie jeśli mamy ciemniejszą karnację i skłonność do powstawania blizn.

Kto chce korzystać z usługi usuwania blizn?

Wraz z bogaceniem się społeczeństwa zapotrzebowanie na usługi medycyny estetycznej wzrastają. Redukcja zmarszczek, usuwanie rozstępów czy leczenie blizn potrądzikowych są najpopularniejszymi  zabiegami, z których korzystają Polki. Te, których nie stać na drogie wizyty w klinikach medycyny estetycznej starają się samodzielnie usuwać znamiona. Popularny krem na blizny, który jest dostępny w każdej aptece można spowodować, że nieestetyczne ślady na ciele zblakną i staną się mniej widoczne. W wypadku niezadowalających rezultatów zawsze można w ostateczności sięgnąć po metody bardziej inwazyjne.

We współczesnym świecie, w którym popkultura lansuje idealne wizerunki modelek i aktorek, zwykłe kobiety za wszelką cenę dążą do tego by wyglądać doskonale. Z tego powodu chętnie korzystają z osiągnięć medycyny estetycznej w usuwaniu szpecących znamion. Leczenie blizn podobnie jak usuwanie rozstępów jest procesem czasochłonnym i wymaga regularnych zabiegów lub stosowania odpowiednich preparatów. Niestety, nawet najbardziej nowoczesny metody leczenia często nie dają zadowalających efektów. Ponad to jeśli mamy skłonność do zbliznowaceń, to w wypadku kolejnego urazy blizny mogą pojawić się na nowo.

tu powstanie blizna

Postęp medycyny nie gwarantuje od razu stosowania najnowocześniejszych metod u szeregowych pacjentów. Często nowe sposoby leczenia są bardzo drogie lub nie można ich zastosować u każdego z pacjentów ze względu na skutki uboczne. Blizny leczenie jest często podyktowane brakiem wiedzy wśród lekarzy na temat innowacyjnych metod zapobiegania ich powstawaniu. Skutkiem tego jest pojawienie się rozległych, szpecących znamion na ciele pacjenta, który potem przez wiele lat będzie starał się ich pozbyć. Usuwanie blizn może być wspierane przez kremy z silikonem, które są bezpieczne i nie podrażniają skóry.-

Przez wiele osób blizny uznawane są za element naszej urody, coś co czasami może nawet dodawać charakteru, większość osób jednakże nie jest zadowolona z ich pojawienia się na ciele i preferuje usunięcie ich. Jak dowiadujemy się od kliniki, która oferuje laserowe usuwanie blizn we Wrocławiu, proces ten jest obecnie zupełnie bezpieczny, stosunkowo krótki i nie wymaga dużego nakładu finansowego, wybierany jest przez obie płcie, najczęściej usuwane są blizny w miejscach widocznych.