Apr 17, 2018

Dział: Przydatne produkty

Proszki z Niemiec – jakie marki wybrać?

Proszki z Niemiec – jakie marki wybrać?

Choć od czasów, kiedy w Polsce dostępność do chemii i środków piorących była ograniczona minęło już wiele lat, wiele osób w dalszym ciągu stawia w swoim życiu na produkty zza zachodniej granicy. Przyjęło się uważać, że niemieckie proszki, płyny do płukania i wszelka chemia domowa są wysokiej jakości i skuteczności, bijąc na głowę produkty dostępne na polskich półkach sklepowych. Choć należy pamiętać, że wiele dostępnych dziś w kraju produktów pochodzi od tych samych producentów, miejsca ich produkcji mogą różnić się między sobą. Skoro tak wiele osób stawia na proszki i chemię pochodzenia niemieckiego, ich skuteczność musi być czymś więcej niż tylko przedawnionym stereotypem. Postanowiliśmy więc sprawdzić, na które niemieckie marki warto zwrócić uwagę podczas wizyty u zachodnich sąsiadów.

Proszki i kapsułki do prania Persil

Marka dość znana zarówno w Niemczech, jak i Polsce, budzi wśród sceptyków największe kontrowersje – wiele osób nie wierzy, że te same proszki pakowane w te same opakowania przez tego samego producenta mogą różnić się od siebie. Okazuje się jednak, że w wielu krajach ze względu na obowiązujące w nich przepisy składy poszczególnych proszków danej marki mogą różnić się między sobą. Taka też sytuacja spotyka proszki marki Persil. Choć na pierwszy rzut oka wydają się być tym samym produktem, co te dostępne w lokalnych marketach, niemieckie proszki Persil to wyższa jakość prania i przede wszystkim znacznie korzystniejsza cena. W Niemczech wszystko pakuje się w bardzo ekonomiczne opakowania – wydajność jednego proszku może wynosić nawet do 200 prań, a cena takiego opakowania będzie niemalże połowę niższa, niż produktu w Polsce.

Hipoalergiczne proszki Jelp i Lovela

Pranie ubranek dla dzieci to nie lada wyzwanie – stosowanie tych samych proszków do prania odzieży dla dorosłych może skończyć się u dziecka alergią skórną. Aby zapobiec problemom, wielu rodziców stawia na hipoalergiczną chemię marek Jelp i Lovela, które są w Polsce dostępne w cenach nieporównywalnie wyższych do cen za niemiecką granicą. To właśnie tam znacznie łatwiej jest znaleźć 5-cio kilogramowe paczki proszków do prania ubranek dziecięcych, a przecież każdy rodzic wie doskonale, że w tempie w jakim dzieci brudzą swoje ubranka zakup mniejszych opakowań nie ma najmniejszego sensu.

Weiser Riese

W zestawieniu nie może zabraknąć jednej z lepszych niemieckich marek chemii domowej, której nie znajdziemy w polskich sklepach. Proszki Weiser Riese to przede wszystkim niesamowicie wydajne produkty, których opakowania potrafią wystarczyć przeciętnej rodzinie nawet na rok! Za cenę porównywalną do innych, bardziej rozpoznawalnych marek, dostajemy tu jednak znacznie więcej proszku o pięknym, intensywnym zapachu i mocnej sile piorącej. Niektórych niemieckich produktów nie da się po prostu podrobić.

Lenor

Proszki i płyny Lenor słyną w świecie chemii domowej jako produkty o bardzo intensywnym zapachu. To, czego doświadczamy w przypadku produktów dostępnych na polskich półkach jest jednak nieporównywalne z jakością dostarczaną do niemieckich dyskontów. Poszukując dobrego płynu do płukania lub proszku, którego zapach utrzyma się na ubraniach do następnego prania, niemieckie produkty Lenor zasługują na szczególną uwagę. Co ciekawe, sama gama zapachowa jest tam szersza niż gdziekolwiek na świecie. A wydajność? Podobnie jak w przypadku pozostałych marek z listy, godna podziwu.

Te i inne produkty tego typu znajdziemy w sklepie chemia-forma.pl !