May 12, 2017

Dział: Zdrowie

Praca w Danii na stanowisku lekarza

Praca w Danii na stanowisku lekarza

Dania jest stosunkowo małym krajem, jednak również szpitale duńskie oraz ich właściciele zaangażowane są w program, który polega na zatrudnianiu obcokrajowców, w tym i Polaków. Na wielu portalach społecznościowych możemy natrafić na wiele interesujących ofert pracy w szpitalach w Danii.

Lekarze duńscy korzystają z profesjonalnego sprzętu, który umożliwia im dokładne zdiagnozowanie choroby lub rozpoznanie przyczyny zapaleń itp. Praca w Danii na stanowisku lekarza jest dosyć wymagająca, jednak zawsze należy pamiętać o korzyściach, jakie może przynieść nam praca na stanowisku lekarza w jednym z duńskich szpitali. Właściciele szpitali duńskich, którzy mają podpisany kontrakt z agencją pośrednictwa, zamieszczają ogłoszenia dotyczące rozpoczynającej się rekrutacji na stanowisko lekarza.

Dania jest krajem, który ma wiele możliwości, szczególnie jeśli chodzi o praktyki lekarskie. Wyposażenie szpitali w Danii pozwala na wykonywanie wszelkiego typu badań, zabiegów i operacji. Lekarze, którzy aplikują na stanowisko lekarza w Danii, mogą zyskać naprawdę wiele. Warto pamiętać, jakie wytyczne należy spełnić, by mieć szanse na zatrudnienie.

Kto może liczyć na lepszy zarobek – rezydenci, specjaliści czy świeżo upieczeni lekarze?

Ciężko jest jednoznacznie określić, komu najbardziej opłaca się wyjechać do Danii w celu kontynuowania swojej kariery medycznej. Warto jednak rozróżniać osoby, które aplikują do agencji. Pierwszą grupą są lekarze, którzy dopiero co otrzymali dyplom i mogą w sposób legalny wykonywać swój zawód. Dość często poszukiwani są właśnie tacy lekarze, którzy nie wyniosą żadnych starych przyzwyczajeń ze szpitala polskiego. Dodatkowo, Duńczycy, tak samo jak Szwedzi i Norwegowie, wiedzą że przyjmowanie do swoich placówek zupełnie świeżych lekarzy jest opłacalną sprawą. Natomiast lekarz, który pełni funkcję rezydenta, jest osobą, która ma doświadczenie w pracy w szpitalu. Rezydenci są zatrudnieni w danym szpitalu na okres około 4-6 lat.

Rezydent, który zgłosi się do agencji pośrednictwa pracy, może liczyć na dobrze płatną pracę w szpitalu duńskim. Jeśli chodzi o lekarzy cenionych,  mających wysokie doświadczenie oraz długi staż pracy, mogą oni zostać zatrudnieni ze względu na bogatą wiedzę, jaką posiadają oraz dzięki doświadczeniu w teorii oraz w praktyce.

 – informuje Paragona, specjalistyczna platforma oferująca pracę dla lekarzy

Szpitale w Polsce i w Danii

Istnieje kolosalna różnica między warunkami, jakie panują w duńskich szpitalach, a polskich. Warto jednak wspomnieć, że sytuacja ekonomiczna w Danii zupełnie różni się od tej, która panuje w Polsce. Szpitale w Danii są zaopatrywane w najwyższej jakości sprzęty medyczne – dzięki temu możliwe jest wykonywanie szeregu zabiegów i skomplikowanych badań. W Polsce niestety rzadko zdarza się by cały szpital był wyposażony w nowoczesny sprzęt. Różnice, jakie panują między szpitalami w dwóch państwach, są czasem nie do przeskoczenia, dlatego tak wielu lekarzy ‘’ucieka’’ do Danii, by móc pozwolić sobie na lepsze życie na wyższym poziomie. Personel jest wykwalifikowany poprzez częste szkolenia, naukę języka oraz stałe podnoszenie kwalifikacji.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że Duńczycy wręcz upodobali sobie dokładne dbanie o stan, w jakim znajdują się szpitale. Dania jest krajem, w którym również brakuje dobrych lekarzy, dlatego wiele ofert pracy kierowanych jest do Polski. W całej Europie wiadome jest, jak wygląda sytuacja szpitali w Polsce. Jest to więc doskonałą okazja by pozyskać większe grono dobrych lekarzy oraz specjalistów, którzy w Danii mogą liczyć na godziwy zarobek oraz masę udogodnień.

leczenie chorób

Kiedy aplikować na stanowisko lekarza –kto może się tym zająć

Bezpośrednio, wszelkimi sprawami dotyczącymi rekrutacji, zajmują się pośrednicy pracujący w agencji. Dania jest krajem, do którego wyjeżdża wielu Polaków. To, kiedy zdecydujemy się aplikować na stanowisko lekarza, zależy w największej mierze od sytuacji, w jakiej aktualnie się znajdujemy. Dość trudną decyzją jest pozostawienie kraju w celu poszukiwania nowej pracy. Warto jednak skorzystać z usług pośredników, którzy zajmą się naszym przygotowaniem do wyjazdu. Inne aspekty rekrutacji również są zadaniem pośredników. Wszystkie sprawy związane z rozpoczęciem nowej pracy, wiążą się z szeregiem dokumentów, testów oraz długich przygotowań.


Poznaj więcej informacji na temat pracy w Danii oraz innych krajach skandynawskich – odwiedź witrynę firmy Paragona.