Feb 15, 2016

Dział: Uroda

Na czym polega powiększanie swoich ust?

Na czym polega powiększanie swoich ust?

Pamelę Anderson zna chyba każdy i chyba zdecydowana większość osób wie, że swoją popularność zyskała nie dzięki roli w „Słonecznym Patrolu”, ale za sprawą obfitych rozmiarów ust i piersi. Ile w nich jest natury, a ile ingerencji chirurgiczne ciężko stwierdzić, ale faktem jest, że swego czasu dyskusje na ten temat nie miały końca. Być może to za sprawą Pameli Anderson powiększanie ust czy piersi stało się tak popularne i tak wiele dziewcząt chciało poddać się tym zabiegom.

Potrzeba powiększania ust – dlaczego jest tak silna?

Często to pragnienie wynikało z kompleksów związanych z małym rozmiarem biustu czy warg, ale zdarzało się (i w zasadzie w dalszym ciągu się zdarza), że zabiegom poddawały się kobiety, które chciały poprawić coś, co w rzeczywistości poprawy wcale nie wymagało. O ile zabieg powiększania ust nie wymaga zbyt dużej filozofii (ponoć z racji krótkiego czasu jego trwania można go wykonać w przerwie na lunch), to na powiększanie biustu trzeba przeznaczyć zdecydowanie więcej czasu.

Jaka jest różnica między jednym a drugim? Przede wszystkim podczas zabiegu uwydatniania ust nie ma potrzeby cięcia chirurgicznego. Środek (kwas hialuronowy) wstrzykiwany jest pod czerwień wargową za pomocą cieniutkich igieł. Całość jest wykonywania przy znieczuleniu miejscowym (stosuje się do tego celu specjalne, znieczulające kremy) lub przy znieczuleniu dentystycznym (dla osób o wrażliwszych ustach). To na czym dokładnie zabieg będzie polegać zależy od tego czego dokładnie zażyczy sobie pacjentka; kobieta decydująca się na niego może chcieć nieznacznie powiększyć usta, może skorygować lekko ich kształt, albo unieść kąciki ust. Wszystkie te czynności wykonywane są przy pomocy wspomnianej igły i kwasu hialuronowego. Środek ten jest całkowicie bezpieczny, ponieważ występuje on w ciele każdego człowieka i ma za zadanie wiązać występującą w skórze wodę.

Oczywiście po takim zabiegu może wystąpić obrzęk lub zaczerwienienie, ale dość szybko ono znika i nie ma potrzeby przechodzenia rekonwalescencji. Efekt powiększonych ust utrzymuje się około dwunastu miesięcy. Po tym czasie czynność uwydatniania ust należy wykonać ponownie. Zupełnie inaczej jest przy powiększaniu piersi. Zabieg ten bowiem wykonywany jest pod znieczuleniem ogólnym i trwa około dwóch godzin. Proces powrotu do zdrowia trwa około czternastu dniu. Objętość biustu zwiększa się za pomocą umieszczenia implantu pod mięśniem piersiowym. Jednak w tym wypadku efekt po zabiegu jest trwały i tylko w niektórych wypadkach konieczna jest, po kilku latach od wykonania zabiegu wymiana umieszczonego implantu. Jak widać różnica między tymi dwoma zabiegami jest diametralna. Czy istnieją jakieś skutki uboczne obu tych czynności? Na razie nic o tym nie słychać, ale należy pamiętać, że mimo wszystko jest to swego rodzaju ingerencja w naturę. Nie można jednak zaprzeczyć, że ingerencja ta nieraz przynosi bardzo dużo dobrego, ponieważ w pozytywny sposób podnosi jakoś życia kobiety (jak również jej mniemanie o samej sobie). Chcąc nie chcąc pełne usta i kształtne piersi to przymioty kobiecości, więc nie powinien dziwić fakt, że tak wiele kobiet pragnie powiększenia ust lub biustu.