Jun 25, 2023

Dział: Uroda

Mezoterapia skóry głowy – jak się przygotować do zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy – jak się przygotować do zabiegu?

Mezoterapia skóry głowy jest nieinwazyjnym zabiegiem, który polega na dostarczaniu aktywnych substancji bezpośrednio do skóry głowy przy użyciu mikroiniekcji lub aplikacji preparatów za pomocą specjalnych urządzeń, takich jak mezoroller.

Głównym celem mezoterapii skóry głowy jest poprawa kondycji skóry, stymulacja wzrostu włosów oraz zwalczanie problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów.

Jak się przygotować do zabiegu mezoterapii skóry głowy?

Przed przystąpieniem do zabiegu mezoterapii skóry głowy, zazwyczaj zaleca się skonsultowanie się z lekarzem dermatologiem lub specjalistą medycyny estetycznej. Lekarz oceni stan skóry głowy, zdiagnozuje problem oraz dobierze odpowiednie preparaty mezoterapeutyczne. Przed samym zabiegiem istotne jest także przygotowanie skóry głowy. 

Oto kilka zaleceń:

  • Unikaj stosowania środków chemicznych na skórę głowy, takich jak farby do włosów lub silne szampony, kilka dni przed planowanym zabiegiem.
  • Przed zabiegiem umyj włosy delikatnym szamponem i dokładnie osusz je ręcznikiem.
  • Jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, możesz poprosić lekarza o zastosowanie znieczulenia miejscowego przed zabiegiem.

Po przeprowadzeniu zabiegu mezoterapii skóry głowy istnieje kilka zaleceń dotyczących pielęgnacji i rekonwalescencji:

  • Unikaj mycia włosów przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.
  • Unikaj stosowania produktów do stylizacji włosów, takich jak lakiery, żele czy pianki, przez 48 godzin po zabiegu.
  • Unikaj mocnego pocierania lub szorowania skóry głowy przez kilka dni po zabiegu.
  • Unikaj nadmiernego wystawiania skóry głowy na słońce lub gorące źródła przez około tydzień po zabiegu.
  • Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza dotyczącymi stosowania preparatów do pielęgnacji skóry głowy i włosów po zabiegu.

Jeśli jesteś zainteresowany mezoterapią skóry głowy we Wrocławiu, istnieje wiele klinik i klinik medycyny estetycznej, które oferują ten rodzaj zabiegu. Jednym jest HC Clinic.

Przed skorzystaniem z usług konkretnego ośrodka, zawsze warto sprawdzić opinie pacjentów i skonsultować się z lekarzem, aby zapewnić sobie bezpieczny i skuteczny zabieg mezoterapii skóry głowy.

Najważniejsze informacje o mezoterapii skory głowy

Czas trwania i liczba sesji: Zazwyczaj mezoterapia skóry głowy wymaga serii zabiegów, aby osiągnąć optymalne rezultaty. Czas trwania całej serii może się różnić w zależności od indywidualnego przypadku, ale zazwyczaj zaleca się od 4 do 8 sesji, które są wykonywane co 2-4 tygodnie. Po zakończeniu serii zaleca się utrzymanie efektu poprzez regularne zabiegi pielęgnacyjne.


Możliwe efekty uboczne: Mezoterapia skóry głowy jest ogólnie bezpiecznym zabiegiem, ale jak przy każdym medycznym procederze, istnieje ryzyko wystąpienia pewnych efektów ubocznych. Mogą one obejmować przejściowe zaczerwienienie, obrzęk, lekkie siniaki czy pieczenie skóry głowy. Te objawy zwykle ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. W rzadkich przypadkach mogą wystąpić infekcje lub reakcje alergiczne. Ważne jest, aby przeprowadzić zabieg u doświadczonego specjalisty, który będzie odpowiednio zabezpieczał przed ryzykiem powikłań.

Efekty i korzyści: Mezoterapia skóry głowy może przynieść wiele korzyści, w tym poprawę jakości skóry głowy, stymulację wzrostu włosów, zwiększenie objętości i gęstości włosów, a także redukcję nadmiernego wypadania włosów. Preparaty mezoterapeutyczne dostarczane do skóry głowy zawierają różne składniki aktywne, takie jak witaminy, minerały, aminokwasy i peptydy, które mają pozytywny wpływ na zdrowie włosów i skóry głowy. Efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych warunków i odpowiedzi organizmu.