May 9, 2018

Dział: Turystyka

Krynica Zdrój – atrakcje turystyczne

Krynica Zdrój – atrakcje turystyczne

Krynica Zdrój, popularnie nazywana również perłą górskich uzdrowisk to niewątpliwie jedna z piękniejszych miejscowości w tamtejszej i tak malowniczej okolicy. Spędzanie tu czasu wolnego to czysta przyjemność zarówno dla tych, którzy cenią sobie ciszę i spokój, jak i dla poszukiwaczy aktywnego wypoczynku. Choć wydawać by się mogło, że miasteczka uzdrowiskowe nie mają wiele do zaoferowania, Krynica Zdrój wychodzi naprzeciw krzywdzącym stereotypom i podsuwa odwiedzającym tyle pomysłów, że wielu z nich często zaczyna brakować czasu na odwiedzenie ich wszystkich! Gdzie warto się przejść i co warto zobaczyć podczas pobytu w Krynicy-Zdrój?

Góra Parkowa

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych punktów Krynicy Zdrój jest oferująca mnóstwo atrakcji Góra Parkowa. Latem, już sam wjazd linowo-terenową kolejką na jej szczyt zdaje się być ciekawą atrakcją dla wielu turystów, zarówno tych dorosłych jak i znacznie młodszych. Trasa to jednak dopiero początek, bo to, co dzieje się na szczycie Góry to dopiero kopalnia turystycznych atrakcji. Rajskie ślizgawki, zjeżdżalnie pontonowe, sankostrada – na szczycie Góry Parkowej nie można się nudzić. Rozrywkę okraszoną sporą dawką adrenaliny i cudownych emocji znajdą tam dla siebie zarówno dorośli, jak i dzieci. Dodatkowy atut szczytu? Oczywiście zapierające dech w piersiach widoki na całą okolicę.

Szlaki turystyczne

Pobyt w górach nie może obejść się bez spokojnych i długich spacerów po rozciągających się w okolicy szlakach turystycznych. Tych nie brakuje również w Krynicy Zdrój położonej w Beskidzie Sądeckim. Obok szlaków pieszych z łatwością znajdziesz też trasy rowerowe prowadzące przez różnego rodzaju wzniesienia i leśne ścieżki – aktywny relaks na świeżym powietrzu to właśnie to, po co większość ludzi przyjeżdża do perły górskich uzdrowisk.

Pijalnie wód

Skoro uzdrowisko, to i wody lecznicze. W Krynicy nie brakuje oczywiście pijalni wód usianych wokół głównego deptaku. Ten jest oczywiście sam w sobie ciekawą atrakcją dla osób starszych, zbierających się w Krynicy głównie ze względów leczniczych. W pijalniach możliwe jest skosztowanie wód Jan, Zuber oraz Słotwinka. Atrakcję turystyczną stanowią jednak nie tylko wody, ale i same zabytkowe pijalnie, w tym Pijalnia Słotwinka będąca najstarszym budynkiem w Krynicy Zdroju oraz Pijalnia Główna, która jest bez wątpienia najnowocześniejszym obiektem w okolicy.

Atrakcje w okolicy Krynicy

Kto powiedział, że odwiedzający Krynicę Zdrój muszą czuć się przywiązani do jednej miejscowości? W tak malowniczej okolicy wręcz nie sposób usiedzieć na miejscu! Jeśli uwielbiacie więc aktywny wypoczynek, dobrym pomysłem może być spływ kajakowy lub pontonowy Popradem. To nie tylko cudowne przeżycie emocjonalne, ale i ciekawy sposób na dostanie się do pobliskiej Muszyny, w której również nie brak ciekawych atrakcji i malowniczych widoków. Jedną z intrygująco brzmiących pozycji w liście miejsc do odwiedzenia w Muszynie zajmują Ogrody Zmysłów, czyli tak zwane Ogrody Sensoryczne. To tu można całkowicie powołać się na zmysły pozawzrokowe i oddać się relaksującym spacerom wśród pięknej roślinności i natury. Ogród może spełniać funkcje terapeutyczne zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i dzieci. Sam kompleks jest podzielony na strefy zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową, a każda z nich to oczywiście okazja do rozwinięcia swoich zmysłów i poczucia świata w zupełnie nowy, niecodzienny sposób.