Oct 7, 2015

Dział: Porady

Jak nauczyć się karate?

Jak nauczyć się karate?

Sztuki walki sposobem na życie

Zajęcie dzieciom czasu nie jest łatwe. Młodzi są wybredni i coraz częściej wpadają w szpony cybernetycznej rozrywki. A z kolei ślęczenie godzinami przed monitorem w każdym przypadku nie przyniesie niczego dobrego. Dlatego tak ważne jest oderwanie dzieci od codziennej rutyny i zaproponowanie im czegoś ciekawego a równocześnie nie powiązanego z wirtualną rzeczywistością.

Karate to rozwój wszystkich aspektów życia

W takiej sytuacji warto skorzystać ze sprawdzonych sposobów. Już na początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać szkoły sztuk walki a w szczególności karate. Był czas kiedy w każdym mieście był klub skupiające miłośników tego sportu. Zrzeszali się oni w koła, trenowali, jeździli na zawody i wyznawali takie same wartości. Dzisiaj jest podobnie z tym, że ze względu na większą ilość szkół różnych walk modne jest nie tylko karate ale także:

  1. Muay thai
  2. Sambo
  3. Krav maga
  4. Savate
  5. Taekwondo

Oczywiście sztuka walki łącznie z odmianami jest nawet i kilkaset jednak do szerszego użytku i nauczania przebiło się tylko kilka z nich. Jedne z nich są bardziej humanitarne, inne mniej i nastawiają się na samoobronę wszelkimi dostępnymi siłami. Natomiast to co ciekawe to duży wpływ wschodu na wszelkie walki. Nawet te nowoczesne w style takie jak Krav Maga wymyślone całkiem niedawno czerpią z rozwiązań używanych już setki lat temu. To pokazuje role azjatyckich wpływów jakie ukształtowały wszystkie sztuki. Co do ich użyteczności zdania są podzielone i niektóre z nich mogą rzeczywiście pomóc przy ulicznych potyczkach. Niektóre chwyty jednak wydają się być zbyt brutalne żeby poważnie myśleć o ich zastosowaniu. Zawsze można jednak zostać przy karate, które wydaje się najlepszą opcją dla początkujących.