Mar 3, 2016

Dział: Usługi

Jak naturalnie pozować do fotografii ślubnej?

Jak naturalnie pozować do fotografii ślubnej?

Jest wiele osób (zwłaszcza kobiet), które uważają się za mało fotogeniczne (albo w zasadzie w ogóle) i z tego względu unikają zdjęć jak tylko mogą. Są jednak momenty, w których nie da się tego zrobić i co wówczas? Do nich na pewno zalicza się fotografia ślubna, na której notabene panna młoda chce wyglądać jak z bajki. Ciężko jednak to uczynić skoro przez całe dotychczasowe życie podczas zdjęć niesamowicie się spinała i potem efekty były jakie były. To jest w zasadzie klucz do sukcesu- nie napinać się podczas wykonywania zdjęcia. Ktoś powie: dobra, dobra… to niestety nie jest takie łatwe; i racja, ale posiadanie tej świadomości może pomóc w zmianie podejścia do tego typu sytuacji. I prawdopodobnie za pierwszym oraz za drugiem, ale często także i za dziesiątym razem efektów żadnych nie będzie, ale gdy za każdym razem człowiek będzie próbował się zrelaksować, w końcu uda się to dostrzec na efekcie końcowym w postaci zdjęcia. Warto o tym wiedzieć dużo wcześniej, aby potem nie błagać fotografa, by zdjęcia ślubne na siłę starał się ulepszyć. Wystarczy być całkowicie rozluźnionym, by na fotografii ślubnej nie było ani jednego grymasu czy sztucznie przyklejonego do twarzy uśmiechu. Czyli po pierwsze: całkowity luz.

Czy każdy z nas może być fotogeniczny?

Była swego czasu emitowana reklama ukazująca to w jaki sposób zachowuje się mała dziewczynka, której ktoś robi zdjęcia, a jak młoda kobieta. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że między tymi dwiema postawami była kolosalna różnica. Otóż dziewczynki za każdym razem, gdy widziały zbliżającą się do niej osobę z aparatem stawały w jakiejś pięknej pozie i przepięknie się uśmiechały. W zachowaniu tym można było dostrzec ogromną przyjemnością, jaką dawał im fakt fotografowania ich oblicza; a jak było w przypadku młodych kobiet (w zasadzie wszystkich pań po okresie dojrzewania)? Efekt był zgoła odwrotny. Najczęściej niewiasty zwyczajnie zakrywały sobie twarz lub szybko odwracały swoje oblicze od obiektywu. Reklama kończyła się pojawieniem się napisu “kiedy przestałaś myśleć, że jesteś piękna?”. I to jest kluczem do odnalezienia odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wiele kobiet uważa się za osoby niefotogeniczne. One po prostu uwierzyły w kłamstwa, które ktoś im kiedyś powiedział, że nie są piękne. fotograf na ślub

A dla kobiety to prawdziwa tragedia. Tak jak dla mężczyzn ważne jest podkreślanie ich siły i intelektu, tak dla kobiety istotne jest nieustanne podkreślanie jej piękna (zarówno zewnętrznego, jak i tego drzemiącego wewnątrz jej). Tutaj ogromna prośbą do ojców: jeśli chcecie, by na fotografii ślubnej wasza córka wyglądała olśniewająco i bardzo naturalnie, to powtarzajcie jej od samego początku i za każdym razem, że jest piękna.  Dziewczyna wyposażona w tę pewność daną jej przez tatę idzie przez życie jak burza świadoma swojej wartości. Ojcowie często nie zdają sobie sprawy jak ważnymi osobami są dla swoich córek. Dlatego niech każdy pan zapamięta sobie dobrze, że każde dobre słowo wypowiedziane z waszych ust w kierunku córki zostanie wyryte w jej sercu na wieki, ale niestety tak samo jest z każdym złą mową. Pamiętajcie o tym zanim będzie za późno.