Mar 10, 2015

Dział: Inwestycje

Dotacje unijne dla stolarzy, murarzy, mechaników i ogrodników – czy możesz się wciąż załapać?

Dotacje unijne dla stolarzy, murarzy, mechaników i ogrodników – czy możesz się wciąż załapać?

Czy dotacje unijne wciąż są ważne?

Początkująca firma, na którą składają się osoby przedsiębiorcze musi wiedzieć o tym, że na pewno potrzebować będzie kasy na rozwój swojej działalności. Biznes plan, utworzony na potrzeby rozwoju z pewnością już to przewidział, lecz samo zbieranie funduszy wcale nie musi być tak łatwe jak zostało to wyobrażone wcześniej. Powstające na rynku przedsiębiorstwa muszą rywalizować każdego dnia z innymi firmami i pozyskiwaniem konsumentów, istotne jest utrzymywanie osób przy swojej marce, a to wymaga kosztów. Z alternatywą przychodzą dotacje z Unii Europejskiej, które przynajmniej w jakimś stopniu pomagają rozłożyć skrzydła i wydać uzyskane na konto pieniądze na różne etapy działań – np. promocję czy strategię budowy marki w social mediach.

♦♦♦

W zależności od wypracowanego biznes planu otrzymane dotacje przekazać ma się sposobność na dowolny cel, który będzie stanowił relewantny czynnik w teorii dające zapewnienie na polepszenie działań firmy a także jej kompleksowy rozwój.

Które podmioty gospodarcze często korzystają z dotacji?

Ta opcja najchętniej wykorzystywana jest przez skromne firmy wykonujące działania związane z ręcznym wykonywaniem danych zadań, np. firmy wykonujące remonty, czy geodezyjne. Z dotacji chcą korzystać poza tym atrakcyjni, nieamatorscy rzemieślnicy, np. mechanicy, dekarze, czy ogrodnicy zakładający swe własne firmy. Zanim złoży się wniosek o fundusze europejskie należy przemyśleć czy na rynku lokalnym nie działa obecnie wykazująca oznaki podobieństwa firma, świeżość w branży zapewnia lepszą możliwość na spodziewane rozpatrzenie wniosku. Jest to przede wszystkim metoda na stałych konsumentów.

dotacje Unijne

Brak obecności innych spółek, świadczących podobne czynności, sprawia, że uzyskane z departamentów Unii Europejskiej dotacje w krótkim czasie staną się naszym istotnym plusem. Pozyskiwanie dotacji z UE nie będzie jednakże trwało przez wiele lat. Mimo iż Polska okazuje się być największym beneficjentem Unii nie można być przekonanym o czasie, w którym dotacje skończą się. Prawdopodobnie w nadchodzącym roku planowane jest wdrożenie kredytów z małym procentem, przedsiębiorstwa które zatem martwią się o dofinansowanie muszą rozpocząć odpowiednie czynności jak najszybciej, jeśli są zaciekawione pomocą finansową bez konieczności zwrotu gotówki.