Jun 9, 2019

Dział: Motoryzacja

Dlaczego ludzie boją się wynajmować samochód?

Dlaczego ludzie boją się wynajmować samochód?

Rozpoczynając planowanie wakacji, należy dobrze przemyśleć jakim środkiem lokomocji dobrze byłoby udać się w dane miejsce. Zazwyczaj wybiera się między pociągiem, samolotem lub własnym pojazdem. Rzadko kiedy bierze się pod uwagę wynajem samochodu. Dzieje się tak z różnych względów. Przede wszystkim ludzie obawiają się korzystać z wypożyczalni samochodów, ponieważ wydaje się im, że koszt takiego wynajmu będzie bardzo wysoki. Czy jednak rzeczywiście jest to tak droga przyjemność? Wydaje się, że nie.

Do kogo skierowana została oferta wypożyczalni?

Umowa z wypożyczalnią

Profesjonalny wynajem samochodów

Jest to oferta skierowana do szerszego grona odbiorców, a nie jedynie do najbogatszych. Zatem na wynajem auta stać przeciętnego obywatela, chyba że w grę wchodzi dłuższe korzystanie z pożyczonego samochodu. Każdy dzień dodatkowej jazdy niejednej osobie może robić diametralną różnicę. Z drugiej jednak strony mając liczną rodzinę, na pewno taniej może wyjść wynajęcie pojazdu na rodzinną, jednodniową wycieczkę. Dzieje się tak, ponieważ za pożyczenie samochodu płaci się jedną kwotę, niezależną od liczby pasażerów, natomiast jadąc pociągiem czy autokarem cała rodzina nie będzie mogła podróżować na jednym bilecie. Dlatego nie należy do razu zakładać, że wynajem to zbyt droga przyjemność, bo jak pokazuje powyższy przykład- nie zawsze tak jest. Innym powodem niechętnego korzystania z wypożyczalni pojazdów mechanicznych jest to, że każdy kierowca dużo pewniej czuje się za kierownicą własnego samochodu. Korzystając z auta innej osoby, zawsze pojawia się w umyśle obawa i dodatkowa troska o to, aby oddać pojazd w takim samym stanie w jakim się go nabyło.

A jak wiadomo na drodze trzeba być zawsze przygotowanym na wystąpienie różnorakich, nieprzewidzianych sytuacji losowych, których wolałoby się uniknąć. Już nie chodzi wyłącznie o innych kierowców czy pieszych. Wystarczy jak pod koła pędzącego samochodu wyskoczy jakieś leśne zwierze i już bardzo często pojazd nadaje się jedynie do kasacji. Dlatego w pełni uzasadnione jest takie poczucie odpowiedzialności za dobra innych osób, które powstrzymuje niektórych obywateli przed pożyczeniem samochodu od firmy oferującej takie usługi. Warto jednak wspomnieć, że samochody z wypożyczalni mają wykupione ubezpieczenie, nie tylko obowiązkowe OC, ale także AC (Autocasco) i Assistance. Dzięki temu ma się pewność, że koszty naprawy zostaną pokryte z polisy. Obawa wypadku jest zatem jedynie częściowo uzasadniona a ponadto bardzo podobna to ryzyka na jakie narażamy się podróżując własnym autem w regularnym ruchu drogowym.

Pojazdy są ubezpieczone – to oznacza, że możesz poruszać się nawet na długich trasach

Wiedząc również, że pojazd objęty jest “opieką” Assistance można spokojnie ruszać nawet w dalsze trasy, bo pomoc nadjedzie tam gdzie będzie konieczna. Jest jednak jeden wyjątek, dla którego prawie wszyscy są w stanie zrezygnować ze swoich obaw związanych z wysokimi kosztami najmu czy uszkodzeniem pojazdu. Tym wyjątkiem jest uroczystość zaślubin. Coraz popularniejsze staje się, że młoda para podjeżdża pod kościół wytworną limuzyną, albo sportowym samochodem. Państwo młodzi mają taką możliwość właśnie dzięki usługom oferowanym przez wypożyczalnie samochodów z Warszawy – CaRent-24. Oczywiście koszt tej przyjemności będzie wyższy niż zwyczajne wynajęcie samochodu, ale czasem warto pozwolić sobie na taką chwilę szaleństwa.

<