Mar 2, 2016

Dział: Wnętrza

Czy posiadasz odpowiednie wyposażenie malarskie?

Czy posiadasz odpowiednie wyposażenie malarskie?

Podstawą wyposażenia każdego artysty są farby, które powinny być właściwe dopasowane do techniki malarskiej i rodzaju powierzchni, jaką mamy zamiar pokryć za ich pomocą. Oczywiście, z odnalezieniem idealnego typu farby, który spełniłby nasze oczekiwania nie będzie najmniejszego problemu, bowiem w licznych sklepach malarskich nie brakuje akcesoriów dla plastyków, a nawet można śmiało rzec, że od ich nadmiaru może rozboleć nas głowa.

Czym malować ściany?

Z pewnością, najbardziej znane są farby wodne, czyli słynne akwarele, które są odpowiednie do tworzenia dzieł na papierze, o czym niejednokrotnie mogli się przekonać choćby uczniowie na zajęciach plastycznych w szkole. Nie mniej znane są również farby olejne, głownie wykorzystywane w budownictwie. Ponadto, warto także wspomnieć o farbach lateksowych, które są rozcieńczane za pomocą naturalnego rozpuszczalnika, jakim jest woda. Natomiast do malowania mebli naddają się nowoczesne farby kryjące, doskonale chroniące drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Poza tym, nie można pominąć gwaszy mających rewelacyjne właściwości kryjące, których tańsze odpowiedniki są znane jako farby szkolne lub plakatówki sprzedawane w słoiczkach lub w tubach.

Poza tym, każdy malarz nie obejdzie się bez tradycyjnych pędzli, za pomocą których rozprowadza farby na podobraziu malarskim. Warto podkreślić to, iż mogą być one wykonane z naturalnego lub syntetycznego włosia. Ponadto, ich asortyment jest niezwykle bogaty, bowiem wyróżniamy pędzle o różnej długości, grubości i odmiennym kształcie. Oprócz tego, każdy szanujący się malarz w swojej pracowni musi bezwzględnie posiadać sztalugi na obrazy, szufelki do farb, niezliczoną ilość pojemniczków do mieszania pigmentów i rozpuszczalników, a także kleje, lakiery, ramy, płótna oraz paletę malarską.

Natomiast osoby, które nie są zwolennikami malowania za pomocą farb, mają jeszcze do dyspozycji pastele, kolorowe flamastry, rysiki czy też preparaty w sprayu wykorzystywane do tworzenia oryginalnego graffiti. Ponadto, w ostatnim czasie jest w modzie łączenie różnych technik malarskich, w wyniku którego twórcy uzyskują dzieło o niezwykłych wartościach artystycznych.

Zagospodarowanie nowoczesnej kawalerki – wykorzystaj swoją wiedzę odnośnie malowania

Wielkość mieszkania w dużym stopniu decyduje o jego zagospodarowaniu. W przypadku dużego metrażu kwestia urządzenia wnętrz nie jest sprawą zbyt skomplikowaną, możemy pozwolić sobie na praktycznie każdy rodzaj mebli, dodatkowe sprzęty w kuchni, takie jak np. zmywarka czy zamrażarka oprócz lodówki, a także na jadalnię oprócz kuchni, osobną sypialnię czy gabinet. Jak natomiast zagospodarować kawalerkę? Czy mieszkanie o powierzchni 25-35 metrów kwadratowych musi być niewygodne? Przede wszystkim kawalerka to mieszkanie przeznaczone dla jednej lub dwóch osób, w przypadku większej liczby domowników z pewnością nie będzie w niej zbyt komfortowo. Jednak dla singla lub pary to wystarczająca powierzchnia, jeśli będzie ona sensownie zaaranżowana.

W małych mieszkaniach doskonale sprawdzi się styl minimalistyczny, najczęściej stosowany w nowoczesnych wnętrzach. Założeniem tego stylu jest ograniczenie barw i form, optycznie powiększające przestrzeń. Panuje tutaj zasada im mniej tym lepiej, dlatego unikamy w tym przypadku sprzętów, które są nam zbędne do codziennego życia. Warto postawić na praktyczne meble o prostej budowie , wykonane z surowych materiałów takich jak tworzywa sztuczne, szkło czy metal, lekkie i łatwe do przestawienia, np. ażurowe regały oraz sprzęty na kółkach. Najlepiej, jeśli pewne elementy będą pełniły kilka funkcji np. stolik śniadaniowy może zastąpić wysuwany blat szafki, do którego dostawione zostaną krzesła. Parapety mogą natomiast zastąpić półki na książki.

Pędzle malarskie
Warto także zastosować triki wizualnego powiększania pomieszczeń – możesz zapytać o to fachowców – http://pracewykonczeniowe24.pl – proponujemy taką usługę zlecić specjalistom. W nowoczesnych, małych mieszkaniach ściany powinny mieć barwy stonowane, jasne, a wiec optycznie powiększające przestrzeń. Fronty szaf można zabudować lustrem, co również przy okazji optycznie powiększy kawalerkę. Bardzo ważną rolę pełni także światło, pożądane są lampy halogenowe, jarzeniowe i punktowe. Nowoczesny styl minimalistyczny sprawi, że wnętrze będzie przestronniejsze i nie sprawi wrażenia zagraconego.