Dec 22, 2021

Dział: Porady

5 sposobów na nowoczesny wystrój wnętrz

5 sposobów na nowoczesny wystrój wnętrz

Nowoczesny wystrój wnętrz wielu osobom kojarzy się z pustką i chłodem. Z kolei innym przynosi skojarzenia z ukojeniem, odpoczynkiem i dużą przestrzenią, wymagającą minimum wysiłku włożonego w to, by utrzymać ją w czystości.

Jakie najczęściej elementy wystroju można spotkać w nowoczesnych wnętrzach?

Cechy charakterystyczne nowoczesnych wnętrz

Geometryczne motywy

Aby styl panujący w mieszkaniu można było nazwać nowoczesnym, musi on mieć zachowaną spójność pod kątem panujących w nim kształtów. Chodzi tutaj o stworzenie wrażenia ładu, który jest jednym z wyznaczników nowoczesnego, minimalistycznego stylu. W tym przypadku dominują meble o prostych, wyrazistych kształtach, z dodatkowymi elementami wysuwanymi, dzięki czemu możesz modyfikować wyposażenie wnętrza w zależności od potrzeb. 

Stonowane kolory 

W nowoczesnym, schludnym wnętrzu rządzą kolory przynoszące ukojenie po całym dniu, a zalicza się do nich m.in. szarości, biele, beże i czernie. Czy oznacza to, że inne kolory nie będą pasowały do nowoczesnych wnętrz? Wręcz przeciwnie, będą one całkiem dobrym rozwiązaniem, które pozwoli ożywić pomieszczenie. Pamiętaj jednak, że żywe kolory w stylu amarantu, zieleni, żółci, czerwieni czy pomarańczy powinny występować raczej na dodatkach niż w roli motywu przewodniego. 

Gorącym trendem, jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza, są meble w kolorze bieli. Dotyczy to zarówno szafek, jak i wszelkiego rodzaju kanap, foteli i podnóżków. Dzięki temu wnętrze staje się jaśniejsze, a do tego daje wrażenie czystego i przestronnego. A przestrzeń jest kolejnym, bardzo ważnym wyróżnikiem, jeśli chodzi o nowoczesny wystrój. 

Wielofunkcyjne przedmioty

Nowoczesne wnętrze poznaje się m.in. również po tym, że znajdujące się w nim przedmioty, a także dodatki pełnią istotne i przydatne funkcje. Nie ma tu miejsca na rzeczy zbędne i zajmujące wiele miejsca. Przykładowymi rozwiązaniami mogą być tutaj organizery na drzwiach, tablice, półki, wieszaki i wiele innych gadżetów, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, a pomagają w skutecznym rozprawieniu się z przechowywaniem przedmiotów.

Wyposażenie stosowane w nowoczesnym wnętrzu ma również to do siebie, że zajmuje możliwie niewiele miejsca, a do tego wiele przedmiotów da się z powodzeniem złożyć i schować, gdy akurat nie są potrzebne. Dlatego też nowoczesne wnętrza zyskały sobie tak duże uznanie w blokach, gdzie powierzchnia użytkowa często nie jest zbyt duża i trzeba trochę pogłówkować, by stworzyć funkcjonalną przestrzeń, w której znajduje się wszystko to, co niezbędne.

Łączenie różnych faktur

Minimalizm, jaki znamy w wydaniu sprzed kilku lat, zakładał maksymalne uproszczenie nie tylko wyposażenia we wnętrzu, lecz też samej aranżacji. Mogło to sprawiać uczucie, że znajdujesz się nie w mieszkaniu, lecz w laboratorium. Obecnie nowoczesny styl jest nieco łagodniejszy w odbiorze, co objawia się m.in. przez pojawiającą się możliwość łączenia ze sobą przeróżnych faktur, co umożliwia uatrakcyjnienie wnętrza. Ważnym punktem jest tutaj możliwość łączenia powierzchni matowych z połyskującymi, co tworzy całkiem interesujące dla oka kontrasty. 

Atrakcyjne motywy graficzne

Odchodząc od monotonii kolorystycznej w nowoczesnych wnętrzach, odchodzimy również od braku ożywiających pomieszczenie wzorów. Obecnie jak najbardziej wskazane jest wprowadzanie do aranżacji atrakcyjnych wzorów na ścianach lub dekoracjach – oczywiście z umiarem, niemniej jednak wszelkie printy, fototapety na ścianach, czy też plakaty pomogą nadać Twoim czterem ścianom zupełnie nowego charakteru.

Obraz na szkle pionowy – dlaczego warto mieć go w swoim mieszkaniu?

Jest ku temu co najmniej kilka powodów. W zależności od tego, co wybierzesz, pozwala on wprowadzić do mieszkania artystyczny rys, dzięki któremu zyska ono zupełnie inny wymiar. Co więcej, współczesne obrazy pionowe na szkle wyglądają wyjątkowo elegancko i nowocześnie, a do tego na topie są obecnie obrazy w żywych, przykuwających uwagę kolorach, dzięki którym nie da się obok nich przejść obojętnie. Są one również wyrobami dobrej jakości – dzięki temu będą cieszyły Twoje oczy żywymi, świeżymi barwami, takimi jak po zakupie, jeszcze przez długie lata.