Sep 4, 2015

Dział: Wnętrza

Zamów w sklepie dekoracje w skandynawskim stylu

Zamów w sklepie dekoracje w skandynawskim stylu

Sfinalizowałeś wreszcie zakup nowego mieszkania? Zbliżasz się do końca budowy swojego domu? W takim razie teraz nadeszła pora na urządzanie. Powinieneś się cieszyć – to jeden z najlżejszych i najprzyjemniejszych etapów wicia rodzinnego gniazdka. Większość problemów już za Tobą, teraz zmiany będą posuwały się w błyskawicznym tempie, właściwie codziennie coś będzie wyglądało lepiej i inaczej. Możesz wykazać się swoją fantazją, kreatywnością, zindywidualizować wnętrza, wyrazić za ich pomocą swoją osobowość.

Pomysły na dekoracje po skandynawsku

Jednak jeśli nie będziesz wystarczająco czujny i ostrożny, jest niestety całkiem możliwe, że w najbliższych dniach dojdzie do konfliktu pomiędzy Tobą a innymi członkami rodziny. Nie możesz zapominać, że oni również mają swoje gusta, opinie, marzenia. Nie bądź zbyt władczy, stanowczy, postaraj się wysłuchać pozostałych i nie odrzucać od razu ich pomysłów, gdyż poczują się oni ignorowani i pominięci. Jeśli Ty nie wyobrażasz sobie salonu urządzonego w inny sposób niż styl skandynawski, ale Twój małożonek z kolei nie jest temu przychylny, zamiast upierać się przy swoim, spróbuj pomyśleć o jakimś kompromisie. W końcu chodzi o to, żebyście wszyscy czuli się w tych wnętrzach dobrze, komfortowo. To Wasze wspólne mieszkanie, azyl, w którym macie odpoczywać od całego świata, relaksować się. Warto więc włożyć trochę wysiłku w to, by naprawdę Wam się ono podobało, i to wszystkim.

Styl skandynawski - akcesoria i dodatki

Styl skandynawski metodą doskonałego urządzania wnętrz

Spróbuj więc wyzbyć się egoizmu i ćwicz w wysłuchiwaniu innych osób. Oczywiście nie daj sobie również wejść na głowę. Ale jeśli wiesz, że innym domownikom zdecydowanie nie odpowiada styl skandynawski, przestań się przy nim upierać. Może uda się wybrać coś zbliżonego? Na przykład meble i akcesoria w podobnych kolorach, ale innych odcieniach? A może zgódź się na jakiś sprzęt, który nieco przełamie ogólny wygląd, ale nie zmieni go diametralnie? Przejrzyjcie wspólnie rozmaite czasopisma, gazety, katalogi, również te internetowe. Zaznaczajcie te meble, elementy, które Wam wszystkim będą odpowiadały lub na które przynajmniej będziecie w stanie się zgodzić. W ten sposób na pewno uda Wam się wypracować jakąś wspólną wizję. Możecie nawet to wszystko rozrysować lub skorzystać z jakiegoś komputerowego symulatora, który da Wam wyobrażenie o tym, jak wnętrza będą wyglądały, gdy już skończycie nad nimi pracować. Pamiętaj – z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.