Aug 25, 2015

Dział: Porady

Wybierz szkołę językową…z głową

Wybierz szkołę językową…z głową

Kursy językowe to jeden z najlepszych sposobów, który umożliwi nam przyswojenie sobie języka obcego. Oczywiście nie jest to jedyny sposób jednak wydaje się on być najbardziej sensowny. Każdy kto próbował się nauczyć języka samodzielnie wie jak trudne to zajęcie.

Pół biedy jeśli jest to hiszpański czy angielskie które uchodzą za stosunkowo łatwe do nauczenia się języki ale kłopot zaczyna się kiedy chcemy sięgnąć po coś egzotycznego. Bez lektora przyswojenie sobie takich języków jak chiński czy japoński wydaje się w naszych warunkach wręcz niemożliwe. Jednak upór i duża motywacja może pokonać wiele przeszkód na drodze do osiągnięcia upragnionego celu.

Dobra szkoła jezykowa pilnie poszukiwana

Jednak kiedy zdecydujemy się na kursy językowe zobaczymy jak może to uprościć naszą naukę. Dzięki kursom nie uczymy się już chaotycznie a proces nauki nadzorowany jest przez nauczyciela, który zna się na rzeczy. W rezultacie nie tylko skracamy czas nauki ale dbamy o to żeby szybko się nie zniechęcić. Brak postępów i monotonia to najgorsi wrogowie, którzy mogą wpłynąć na proces nauki. Wielu zakłada, że opanuje dany język np. w ciągu 2 albo 3 lat a po pół roku okazuje się, że niechętnie sięgamy po podręcznik. W rezultacie rezygnujemy z całego przedsięwzięcia jeszcze przed osiągnięciem poziomu B1 czy B2. A więc całą nasza nauka poszła na marne.

hiszpanski3Uczęszczając na kurs językowy podejmujemy pewne zobowiązanie. Nie tylko wobec siebie bo kto by wyrzucał pieniądze na kurs na który nie chodzi ale także podejmujemy zobowiązanie wobec szkoły językowej. A więc nawet przy braku motywacji bierzemy podręcznik i mimo zniechęcenia udajemy się na kurs. Jednak należy nadmienić, że samo chodzenie na zajęcia nie wystarczy. Najważniejsza okazuje się praca własna – dzięki niej przyspieszamy cały proces nauki i zapewniamy sobie lepsze efekty. W drodze na pozyskanie tej niezwykłej umiejętności jaką jest posługiwanie się obcym językiem możemy wesprzeć się na metodach sprawdzonych i skutecznych. Dobrze zagospodarowany czas to podstawa nauki a kurs językowy to bodajże najlepiej zainwestowany czas jeśli chodzi o naukę języka.