Jul 16, 2021

Dział: Wydarzenia

Wrocław na lato 2021 – najważniejsze wydarzenia kulturalne

Wrocław na lato 2021 – najważniejsze wydarzenia kulturalne

Niektóre miasto mają to do siebie, że podczas wakacji w dużej mierze wymierają.

Na szczęście nie dotyczy to Wrocławia, który tętni życiem niezależnie od pory roku! Jeśli mieszkasz w tym pięknym mieście lub dopiero planujesz się do niego wybrać, koniecznie sprawdź przedtem, na co możesz liczyć po przybyciu na miejsce.

Vertigo Summer Jazz Festival

Jest to wyjątkowo nietypowy festiwal, pomagający odkryć jazz zupełnie na nowo. W jaki sposób? Biorący w nim udział muzycy jazzowi postawili sobie za główny cel dotarcie do wszystkich słuchaczy, niezależnie od tego, gdzie się oni znajdują – dlatego też festiwal nie ma stałego miejsca.

Jest on swego rodzaju muzyczną podróżą po wszystkich zakątkach miasta – włącznie z miejskimi plażami, dachami budynków, komunikacją miejską, wyspą daliową, parkami i wieloma innymi lokalizacjami. Festiwal będzie odbywał się przez cały lipiec.

Koncert zespołu Sztywny Pal Azji

Jeśli tęsknisz za dawnymi hitami tętniącego życiem polskiego rocka, to wydarzenie będzie dla Ciebie obowiązkowe! Istniejący od 35 lat zespół Sztywny Pal Azji stworzył liczne hity, które masz szansę usłyszeć jeszcze raz na żywo właśnie tego roku we Wrocławiu! Już 18 lipca w Starym Klasztorze – niezwykle klimatycznym miejscu cofniesz się w czasy, kiedy granie wywrotowego rocka było czymś znacznie więcej, niż obecnie.

Apokryf w wykonaniu Teatru Pieśni Kozła

Jeśli cenisz sobie ambitną i nietypową twórczość artystyczną, nie przegap spektaklu, który odbędzie się 23 lipca w Centrum Sztuk Performatywnych. Sztuka przeplata w sobie wątki z literatury Dostojewskiego i Bułhakowa, łącząc je z prasłowiańskimi pieśniami, a wszystko to jest okraszone sztuką tańca i śpiewu.

Twórcy spektaklu stawiają sobie za zadanie udzielenie odpowiedzi na pytania o naturze moralnej i duchowej, zabierając widzów w podróż po świecie walki z własnymi granicami na płaszczyźnie sztuk połączonych.

IRA – The Best Of

Powstały w latach 80. zespół, zaliczający się do kanonów legend muzyki rockowej, zaszczyci w tym roku wrocławską publiczność! Koncert zespołu IRA, który odbędzie się już 17 sierpnia podczas festiwalu WrocLove Summer Stage w Parku na Wyspie, będzie doskonałą okazją ku temu, by jeszcze raz zaśpiewać wspólnie największe hity zespołu, a także posłuchać nowości. 

Last Minute Summer Festival 

Radosne pożegnanie lata w rytm muzyki to doskonały sposób na spędzenie ostatnich wakacyjnych dni! W festiwalu udział wezmą zarówno polskie zespoły muzyczne, jak i goście zza granicy. Na scenie ujrzymy m.in. Korpiklaani, Moscow Death Brigadade, czy też The Rumjacks. Spośród polskich gwiazd pojawią się Hurt, Pidżama Porno, Hunter, Tabu, Sonbird i wiele innych. Festiwal odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia przy Hali Stulecia.

Atrakcyjne noclegi we Wrocławiu

Oprócz samych przystani, w których będziesz się świetnie bawić, zadbaj również o zarezerwowanie komfortowego miejsca, w którym wypoczniesz po całym dniu i nabierzesz sił na kolejny! Jednym z takich miejsc jest Hotel Jasek, oferujący pokoje dwuosobowe we Wrocławiu który dzięki wysokim standardom spełnia zarówno oczekiwania klientów biznesowych, jak i rodzin z dziećmi, a także wszystkich spragnionych błogiego odpoczynku po koncertowych wojażach. 

Wrocław latem nie musi być nudny! 

Opisane powyżej wydarzenia kulturalne to jedynie niewielka namiastka tego, co na Ciebie czeka po przyjeździe do Wrocławia. Tegoroczne lato obfituje w imprezy, spośród których na pewno znajdziesz coś, co będzie odpowiadało Twoim zainteresowaniom.