Aug 25, 2015

Dział: Przydatne produkty

Wiosenny problem znów powróci?

Wiosenny problem znów powróci?

Niespodzianki po psach niemile widziane

Jak rozwiązać problem psich odchodów w miejscach publicznych? Jest to zagadnienie którym zajmują się władze i zwykli obywatele już od dłuższego czasu. Obecność psich kup w naszym otoczeniu budzi niesmak i jest powodem społecznej debaty która ma rozwiązać ten problem. Jednak istnieje już kilka pomysłów z sukcesem wprowadzanych do naszego otoczenia, które dają sobie radę z tym kłopotem. Ogólnie rzecz biorąc są to pojemniki na psie odchody, których przeznaczenie jak sama nazwa wskazuje jest oczywiste.

kosz2

kosz jakich wiele

Wychodzi sobie taki jegomość z domu z psem na spacer. Na spacerze wiadomo – piesek musi się załatwić w związku z czym rezolutny właściciel nie odchodzi niezauważony pozostawiając na miejscu zdarzenia przykry prezent ale swoje kroki kieruje do oddalonego nieopodal podajnika a właściwie pojemnika na psie odchody. Zawiera on specjalny zestaw, który umożliwia łatwe usunięcie nieczystości. Zatem pan bierze woreczek, rękawiczki i zmierza w kierunku psiej kupy. Tam zawija wszystko w pakunek i pakuje do kosza. Prawda, że proste?

Kosz – prosty i skuteczny sposób

No tak tylko dlaczego jeszcze istnieją ludzie, którzy uparcie nie chcą zastosować tej prostej zasady w swoim życiu? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jeśli będzie społeczne przyzwolenie na tego rodzaju praktyki cały wysiłek na marne. Owszem większość właścicieli potrafi już posprzątać po swoim pupilu jednak część tego nie robi i na nic podnoszenie kar z tego typu praktyki. Takim to pomoże tylko mandat albo społecznie piętnowanie takich czynów.

Warto zatem przemyśleń naszą postawę odnośnie niesfornych właścicieli psów. Nie możemy pozwolić żeby naszą publiczną czyli wspólną przestrzeń zalała psia kupa. Nie pozwólmy na to i tępmy każdy przejaw takich praktyk. Kosze na psie odchody spełniają swoje funkcje pod warunkiem, że są używane. W przeciwnym razie będą tylko ładnie wyglądać w naszych parkach czy skwerach. Branie odpowiedzialności za nasze zwierzęta to wyraz dojrzałości i społeczeństwa obywatelskiego. Nie pozwólmy zatem żeby psie kupy stały się kością niezgody i korzystajmy z pojemników na psie odchody.