Mar 24, 2016

Dział: Porady

Wentylacja w Twoim domu

Wentylacja w Twoim domu

W dzisiejszych czasach wentylacja w domach dopiero zaczyna się robić popularna. Z wentylacji z przyjemnością korzystamy w samochodach czy podczas pobytu w hotelach. Jednak mało kto wentylację posiada we własnym domu czy mieszkaniu. Najbardziej pożądana jest wentylacja w łazience oraz w toalecie. Wynika to z tego, że to właśnie w łazienkach oraz toaletach powstaje najwięcej zanieczyszczeń. Często w swojej łazience zauważamy zaparowane okno czy lustro. Jest to pierwszy sygnał, że panuje w niej wilgoć. Nadmiar wilgoci bardzo szkodzi. Z czasem prowadzi do jej rozwinięcia. Zbyt duża wilgoć prowadzi do wszelkiego rodzaju zniszczeń.

Zadbaj o odpowiednią wentylację

Z czasem pojawią się także grzyby na ścianach. Działanie wentylacji polega na tym, że następuje samoczynnie wymiana zużytego powietrza na powietrze świeże bez zanieczyszczeń. Często w polskich mieszkaniach łazienka nie ma okna zewnętrznego. W takiej sytuacji doprowadzenie powietrza powinno się odbywać poprzez pokoje. Trzeba zapewnić odpowiednią drogę przepływu powietrza. Przyjęło się, że drzwi do łazienki powinny mieć podcięcie. Jest to jednak niekonieczne. Można wykonać jednak otwory wentylacyjne. Inaczej sytuacja wygląda gdy w łazience jest okno zewnętrze. Ważne by nie montować nawiewników okiennych. Gdybyśmy jednak zdecydowali się na nawiewniki mogło by dojść do zaszronienia nawiewnika podczas silnych mrozów. W większości łazienek znajdują się gazowe urządzenia grzewcze. Łazienka z gazowym urządzeniem grzewczym potrzebuje odpowiednio większego strumienia powietrza. W związku z tym, że gazowe systemy grzewcze mogą się okazać bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia warto zainstalować w danej łazience oprócz tytułowej wentylacji także czujnik gazu. Posiadanie piecyka gazowego wiąże się także z regularnym czyszczeniem spalinowych oraz wentylacyjnych przewodów z łazienki. Należy jednak przed wszelkimi zastosowaniami w swojej łazience znać szczegółowo polskie przepisy dotyczące instalacji gazowych oraz wentylacji. Do wszelkich zastosowań oraz samych instalacji powinniśmy zatrudnić tylko osobę z doświadczeniem, ale koniecznie z odpowiednim wykształceniem oraz kwalifikacjami. Nawet jeśli ktoś chce dla nas całą robotę wykonać za przysłowiową przysługę nie powinniśmy się na to godzić.

wentylacja Kraków

Mikroklimat w Twoim domu

Chyba, że osoba ta posiada wyżej wymienione kwalifikacje. Jeśli nie od razu powinniśmy daje osobie odmówić. Należy pamiętać, że nie należy oszczędzać pieniędzy na wszelkiego rodzaju instalacjach gazowych czy wentylacjach. Są to zastosowania, które wykonane błędnie mogą szkodzić naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Wentylacja powoduje, że nawet w toalecie gdzie jak wiadomo załatwiamy swoje potrzeby nie zawsze o miłym zapachu możemy czuć się komfortowo oraz świeżo. Jest to bardzo istotne. Świeże powietrze ewidentnie poprawia nasze samopoczucie oraz humor. Nikt z nas nie chce przebywać w pomieszczeniach o nieświeżym zapachu czy w pomieszczeniach, w których panuje bałagan. Dlatego dbajmy o porządek, ale także o bezpieczeństwo.


Dowiedz się więcej o bezpiecznej wentylacji na http://www.coib-budexpo.com.pl/wentylacja/.