Sep 2, 2015

Dział: Zdrowie

Walka z chorobą – domowa profilaktyka badawcza

Walka z chorobą – domowa profilaktyka badawcza

Nowoczesne podejście o pacjenta

Nasz świat jest niewiarygodnie dynamiczny. Na oczach przeciętnego człowieka wciąż dochodzi do niezliczonych zmian, w tym pojawiania się innowacyjnych rozwiązań we wszystkich sektorach gospodarki. Nie da się ukryć, że chyba najważniejszą rzeczą dla większości ludzi jest zdrowie ich samych oraz najbliższych. Od tego właśnie zależy przede wszystkim poziom zadowolenia z życia. Jeśli borykamy się z poważną jednostką chorobową, to niewiarygodnie trudno jest nam znaleźć powody do radości w życiu codziennym. Szczególnie wtedy, gdy dolegliwości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Ku uciesze wszystkich ludzi medycyna nieustannie się rozwija i proponuje coraz więcej metod, narzędzi oraz technik w zakresie leczenia, diagnostyk oraz profilaktyki, a więc trzech filarów medycyny.

Profilaktyka zdrowotna – domowe badanie EKG

Z pozoru wydawać by się mogło, że najważniejsze jest leczenie pacjentów, jednak okazuje się, że niewiarygodnie istotne są dwie pozostałe kwestie, ponieważ jeśli zadziała profilaktyka, to nie potrzebna jest diagnostyka oraz leczenie. Natomiast w momencie, gdy pacjent zmaga się z chorobą i jest to nieuniknione to najważniejsze jest jego szybciej zdiagnozowanie. Można wtedy w błyskawiczny sposób rozpocząć leczenie, co daje największe szanse na całkowite pozbycie się schorzenia. Podejście współczesnych lekarzy oraz innych przedstawicieli służby zdrowia do pacjentów stale się zmienia. Warto podkreślić, że na lepsze.

Sprawdziliśmy na czym polega telekardiologia

Coraz częściej słyszy się o innowacyjnych metodach profilaktycznych oraz diagnostycznych. Wystarczy wspomnieć tylko, że istnieje coś takiego jak telekardiologia, dzięki której możliwe jest niewiarygodnie szybkie zdiagnozowanie chorób sercowych. Polega ona na monitorowaniu oraz rejestrowaniu pracy serca u pacjenta, a następnie wysyłaniu niezbędnych informacji lekarzowi prowadzącemu. Nieustanne monitorowanie pracy serca pozwala na znalezienie takich objawów czy dolegliwości, które pojawiają się znienacka i trwają stosunkowo krótki. Telekardiologia to sposób na zrozumienie podstaw chorób serca, żył czy ciśnienia przez pacjentów. Samodzielne badanie obniża poziom stresu oraz zapobiega niepotrzebnym wizytom lekarskim czy nawet pobycie w szpitalu ze względu na przewrażliwienie. Zebrane przez urządzenie do telekardiologii dane pacjenta przekazywane są przez lekarzy do komputera, który jest w stanie wyliczyć prawdopodobieństwo potencjalnego ciężkiego zachorowania czy nawet śmierci. Domowego badanie EKG jest popularne w krajach zachodnich, gdzie istnieje większa świadomość samobadania, natomiast w Polsce telekardiologia dopiero się rozwija.

Szansa na uniknięcie zawału

Niestety, ale coraz więcej osób zmaga się z chorobami sercowymi. Niewiarygodnie dużo osób należy do pacjentów, u których ryzyko pojawienia się zawału jest bardzo wysokie. Telekardiologia jest dla nich jedynym rozwiązaniem, ponieważ tylko ona pozwala na błyskawiczne zareagowanie na pojawienie się zawału.