Aug 31, 2021

Dział: Porady

W jaki sposób odróżnić drzwi prawe od lewych?

W jaki sposób odróżnić drzwi prawe od lewych?

Drzwi w domu, mieszkaniu to często niedoceniany element wnętrza. W większości zwraca się uwagę, czy kolor i materiał drzwi są odpowiednie.

Oprócz wyglądu ważna jest również funkcjonalność, która jest zależna od tego, czy drzwi są lewe lub prawe. Jak to rozpoznać, które wybrać dla siebie?

Jak odróżnić drzwi?

Jest to bardzo proste i każdy może to sam określić u siebie w domu. Wystarczy stanąć przed drzwiami, w taki sposób, aby otwierały się w naszą stronę. Teraz wystarczy zwrócić uwagę na zawiasy, jeżeli są one po prawej stronie drzwi, mamy drzwi prawe. Idąc tą analogią, jeżeli zawiasy są w lewym segmencie, to mamy do czynienia z drzwiami lewymi. Jednak zdarzają się też sytuacje, gdy zawiasy w drzwiach są ukryte. W takim momencie należy ponownie ustać przed otwartymi drzwiami, następnie określić położenie klamki, jeżeli jest ona po prawej stronie, to drzwi są lewe, jeżeli po lewej to drzwi są prawe.

Kiedy wybrać drzwi lewe, a kiedy prawe

Wbrew pozorom wybór odpowiednich drzwi to twardy orzech do zgryzienia, istnieje jednak parę uniwersalnych kryteriów, które pomogą podczas wyboru.

Pierwszym pytaniem, na które warto sobie odpowiedzieć, brzmi: Z której strony będziesz podchodzić do drzwi? Odpowiedź na to pytanie determinuje miejsce, w którym warto umieścić klamkę. 

Przechodząc dalej, trzeba podjąć decyzję, w którą stronę mają otwierać się drzwi. Jest to kwestia bezpieczeństwa, trzeba dobrać odpowiedni kierunek, aby przypadkiem kogoś nie uderzyć otwierając drzwi np. w łazience. 

Drzwi otwierane do wewnątrz montuje się głównie przy wejściach na korytarz, wejściu do sypialni etc…

Drzwi otwierane na zewnątrz można zwykle spotkać w małych pomieszczeniach, takich jak np. łazienka.

Jak widać wybór odpowiednich drzwi, nie jest prosty, najlepiej powierzyć tę kwestię profesjonalistom

Już teraz warto skontaktować się z DrzwiWroc, czyli zespołem specjalistów od montowania drzwi we Wrocławiu i jego okolicach.

A co, gdy nie chcemy klasycznych drzwi

Warto się również zastanowić nad bardziej niekonwencjonalną opcją drzwi. Możliwe, że to właśnie będzie odpowiednie rozwiązanie, które sprawi się praktyczniej i przy okazji będzie się ładniej prezentować. Alternatywą do klasycznego wejścia są drzwi łamane, rozsuwane, czy harmonijkowe. 

Drzwi powinny być przede wszystkim dopełnieniem i upiększeniem wnętrza, a także nie powinny stwarzać niebezpieczeństwa.

Gdzie zamówić drzwi we Wrocławiu i jego okolicach

Najbardziej doświadczoną i posiadającą najlepsze opinie jest firma DrziWroc. Swoją renomę marka zyskała, ze względu na szeroki wybór drzwi, a także kompleksowy i profesjonalny montaż.