Jun 4, 2018

Dział: Usługi

Usługi dźwigowe – czym kierować się przy wyborze firmy?

Usługi dźwigowe – czym kierować się przy wyborze firmy?

Obecnie korzystanie z usług dźwigowych staje się powszechne. Wykorzystanie maszyn jest niezbędne zarówno podczas przeprowadzania prac remontowych przez osoby prywatne, jak i podczas budowy ogromnych obiektów, mostów, wieżowców przez wyspecjalizowane firmy. Dźwigi i żurawie mogą okazać się przydatne podczas przenoszenia różnorodnych materiałów, produktów na znaczne wysokości i odległości, a także do podnoszenia osób, którzy pracują na wysokościach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na wynajem maszyn niewielkich, lekkich lub ciężkich przystosowanych do intensywnej eksploatacji. Usługi dźwigowe są obecnie świadczone przez coraz więcej firm. Szeroki wybór bardzo często okazuje się być problematyczny. Na jakie aspekty zwróć uwagę podczas wybierania danego przedsiębiorstwa?

 

Opinie klientów

Poszukiwanie firmy świadczącej usługi dźwigowe warto rozpocząć od zapoznania się ofertami skierowanymi przez przedsiębiorców działających w miejscu naszego zamieszkania lub w jego pobliżu. Wykorzystując Internet z łatwością znajdziemy listę firm. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić strony internetowe oraz opinie klientów. Firmy posiadające rzetelną stronę, zawierającą pełne informacje z pewnością bardziej poważnie podchodzą do biznesu i zależy im na kliencie. Przeglądając stronę intranetową sprawdźmy jakie spektrum udźwigu oferuje spółka. Większy wybór gwarantuje, że każdy klient, niezależnie od indywidualnej sytuacji znajdzie maszynę dla siebie.

Ponadto firma powinna zapewnić obsługę maszyn, co zwłaszcza w przypadku osób prywatnych, które nie posiadają uprawnień jest wyjątkowo ważne. Na witrynie przedsiębiorstwa z pewnością zostaną zamieszczone wstępne informacje na temat cennika – zbyt niskie wartości powinny wzbudzić naszą czujność. Opinie byłych klientów są równie istotnym elementem, który dostarczy nam wiadomości z pierwszej ręki. Przedsiębiorstwa nieposiadające pochlebne opinie z pewnością zapewnią nam zadowalającą współpracę. Warto zwrócić także uwagę na doświadczenie firm. Te dłużej prosperujące na rynku, z racji że wciąż się utrzymują zazwyczaj cechują się wysoką jakością usług i  dbałością o klienta. Pamiętajmy jednak, że nawet najdokładniejsze przeszukanie ofert w Internecie nie zastąpi nam bezpośredniego spotkania z usługodawcami.

usługi hds wrocław

 

Bezpośredni kontakt

Podczas spotkania z usługodawcą możemy osobiście sprawdzić stan maszyn. Warto zwrócić uwagę czy dźwigi bądź żurawie nie są zniszczone i czy posiadają znaki świadczące o wypadkach czy awariach. Stary zniszczony sprzęt będzie świadczył o tym, że przedsiębiorstwo nie inwestuje w swoją działalność i nie dba o klientów. Spotykając się z osobą odpowiedzialną za świadczenie usług możemy również zadać szereg pytań, dzięki którym lepiej zapoznamy się z ofertą. Niektóre przedsiębiorstwa oferują usługi HDS. Skrót ten oznacza Hydrauliczny Ciąg Samochodowy, który jest zazwyczaj samochodem ciężarowym z zamontowanym żurawiem przeładunkowym. HDS wykorzystuje się do załadunki i rozładunku różnorodnych produktów, niezależnie od celów.

Standardowy HDS może udźwignąć wagę 3-6 ton, a jego ramie może wysunąć się nawet do 12 metrów. Dzięki obrotowemu ramieniu oraz możliwości szybkiego przemieszczania się HDS jest wyjątkowo przydatną maszyną zwłaszcza podczas mniejszych prac. Rozmawiając z usługodawcą, w przypadku gdy informacje te nie były zawarte na stronie internetowej, nie zapomnijmy zapytać o koszty. Pamiętajmy, że niekiedy lepiej zdecydować się na poświęcenie większej sumy, dzięki której będziemy mieli pewność, że prace zostaną wykonane właściwie. Jeśli zdecydujemy się na podjęcie współpracy z danym przedsiębiorstwem koniecznie podpiszmy stosowną umowę, której kopie powinny posiadać obie strony transakcji. Będziemy mieli wówczas pewność, że usługa zostanie rzetelnie wykonana.