Oct 8, 2015

Dział: Usługi

Ubezpiecz się na przyszłość

Ubezpiecz się na przyszłość

Skorzystaj z rad eksperta

Na pytanie która firma ubezpieczeniowa jest najlepsza nie sposób odpowiedzieć. To pytanie w stylu jaki kolor jest najlepszy. Wszystko ma swoje wady i zalety i podobnie jest z firmami zajmującymi się dawaniem ubezpieczeń. Ale nie znaczy to, że nie możemy wybrać jednostki najbardziej odpowiedniej dla siebie. Kiedyś nie było takiego problemu.

Było PZU i ewentualnie Warta a potem długo długo nic. I z tego wszystkiego człowiek nawet się nie obejrzał a na rynku zaczęły powstawać a raczej wchodzić na rodzimy rynek firmy o dziwnych nawach. Tu jakaś Compensa, tam jakieś AXA. I człowiek zamiast cieszyć się z większego wyboru był skołowany bo nie miał pojęcia z usług jakiej firmy powinien korzystać. Oczywiście w międzyczasie każda z nich zdążyła już się zaprezentować jako najlepsza na rynku posiadająca najtańsze ubezpieczenia na życie za którą stoi dziesiątki lat doświadczeń i pokaźny kapitał.

ubezpieczenia3

Nie wpadnij w pułapkę zastawianą przez ubezpieczyciela

I taki skołowany Kowalski mógł sobie chodzi od drzwi do drzwi ale koniec końców nie wiedział która ofertę powinien ostatecznie przyjąć. Sytuacja trochę się zmieniła kiedy swoją działalność zaczęli prowadzić agenci ubezpieczeniowi ale nie ci prezentujący interesy konkretnych towarzystw a ci, którzy porównują oferty wybierając z nich najlepsze okazje. I tak od słowa do słowa, przy kawce zwykły Kowalski mógł bez chodzenia po całym mieście w końcu przekonać się, że właśnie to jedno jedyne towarzystwo ubezpieczeń będzie dla niego najbardziej odpowiednie. Czy była to Uniqa, Ergo Hestia czy może Allianz to była już jego prywatna sprawa. Jednak przy zawierania umowy mógł on nawet liczyć na spore rabaty i korzyści wynikające z synergii zawieranych umów. Dlatego dzisiaj zamiast bezproduktywnie tracić czas na wertowanie stron internetowych towarzystwa warto udać się do prawdziwego fachowca znającego branże od podszewki. Z pewnością przyczyni się to nie tylko do oszczędzenia pewniej kwoty pieniędzy ale będzie ciekawym doświadczeniem i okaże się możliwością wybrania tego jednego jedynego ubezpieczyciela na długi czas.