Aug 11, 2020

Dział: Porady

Top 5 destynacji wakacyjnych w trakcie pandemii

Top 5 destynacji wakacyjnych w trakcie pandemii

Pandemia koronawirusa determinuje życie ludzi już od kilku miesięcy, również dotyczy to planów wakacyjnych. Obowiązkiem rodziców jest zaplanowanie wakacji w taki sposób, by były one bezpieczne dla całej rodziny. Plany urlopowe dotyczą przede wszystkim kraju. Co roku odbywa się prestiżowy konkurs międzynarodowej organizacji z siedzibą w Brukseli, zajmującej się promocją kultury i turystyki w Europie- European Best Destinations. Na czele listy najbezpieczniejszych miejsc do podróżowania w roku 2020 znalazły się między innymi Bydgoszcz, ale również Warszawa i Gdańska, a wśród plaż wymieniono Półwysep Helski. Kryteria, którymi kierowała się organizacja nawiązują także do pandemii koronawirusa. Okazuje się, że w tym roku jednym z najbezpieczniejszych miejsc jest polskie wybrzeże.

Wakacje nad polskim wybrzeżem – 5 celów wakacyjnych podróży

Jastrzębia Góra to jedno z najpiękniejszych miejsc naszego wybrzeża. Warto wobec tego zdecydować się na wybór tego kierunku podróży i pobytu. Tym bardziej, że możemy znaleźć tam hotele położone bardzo blisko morza, co ma ogromne znaczenie w przypadku pobytu z dziećmi. Bliskość plaży i morza zapewnią idealne warunki do wypoczynku. Przepiękne klify i lasy pozwolą w niezwykłej scenerii odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o zgiełku miasta.

W bliskiej odległości znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc, takich jak latarnia na Rozewiu, fokarium, które będzie idealną atrakcją dla dzieci oraz zatoka Pucka i kaszubskie miasteczko Puck z przepięknym molo. Stąd blisko do obelisku zwanego „Gwiazdą Północy”, który jest kamieniem ustawionym w Jastrzębiej Górze, wskazującym na najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża. Niezwykłą atrakcją Jastrzębiej Góry jest wąwóz „Lisi Jar”, stanowiący wąski, 350-metrowy pas ciągnący się aż do wybrzeża Bałtyku, którego zbocza są porośnięte stuletnimi bukami, tworzącymi specyficzny mikroklimat.

W pobliżu znajduje się ciekawa atrakcja w postaci Grot Mechowskich, czyli jaskiń z imponującymi formacjami utworzonymi z piaskowca, tworzącymi labirynty, szczególnie atrakcyjne dla dzieci. Perełką architektoniczną jest zamek w Krokowej z II połowy XIV wieku oraz zespół pałacowo-parkowy w Rzucewie, oddalony zaledwie 7 kilometrów od Pucka, związany z wybitnymi rodami Polski i Prus. Wypoczynek nad polskim wybrzeżem możemy połączyć ze zwiedzaniem atrakcji turystycznych, które będą szczególnie ciekawą i pouczającą formą spędzenia czasu również dla dzieci.

wakacje z dziecmi nad polskim morzem

Hotel dla rodzin z dziećmi

Wybierając hotel na wakacyjny pobyt rodziny warto zatroszczyć się o to, czy miejsce to zadba o komfort rodziców i ich pociech. W ofercie powinno się znaleźć wiele bezpiecznych atrakcji i udogodnień dla dzieci. Warto zwrócić uwagę, czy w hotelu jest możliwość wypożyczenia łóżeczka, przewijaka dla małych dzieci, wysokich krzeseł, dodatkowych poduszek, czajnika do zagotowania wody, plastikowych naczyń oraz czy udostępnia on programy telewizyjne z bajkami.

Nie bez znaczenia pozostaje zapewnienie specjalnego menu dla dzieci. Wybierając odpowiednie miejsce pobytu dla rodziny powinniśmy zwrócić uwagę, czy w pobliżu hotelu znajduje się plac zabaw dla dzieci, który uatrakcyjni wyjazd naszym pociechom i zapewni im rozrywkę również w postaci gier, książeczek do bezpłatnego wypożyczenia. Warto sprawdzić, czy hotel uczestniczy w programie Polskiego Bonu Turystycznego, uprawniającego do opłaty za pobyt dziecka.

Atrakcje dla dorosłych podczas wakacji nad morzem

Pogoda nad polskim morzem bywa kapryśna, dlatego wybierając miejsce na wakacyjny urlop zadbajmy o atrakcje na wypadek gorszej aury. Wybierzmy hotel z centrum fitness, które pozwoli zadbać pod okiem profesjonalnej kadry instruktorskiej o zdrowie, relaks i kondycję fizyczną. Hotele zapewniają również w tej części atrakcje dla dzieci. Nauka pływania pod okiem profesjonalnych ratowników to idealne rozwiązanie dla rodziców, chcących skorzystać z centrum fitness.

Atrakcji i zalet wakacji nad morzem jest wiele, dlatego z uwagą należy wybrać najbardziej odpowiadający naszym wymaganiom hotel.