Apr 3, 2020

Dział: Turystyka

Top 5 atrakcji hotelowych, które zachęcą nowych gości do zatrzymania się w hotelu

Top 5 atrakcji hotelowych, które zachęcą nowych gości do zatrzymania się w hotelu

Gość w ofercie hotelu szuka nie tylko noclegu i jedzenia, ale również wielu atrakcji, które uprzyjemnią pobytu i będą gwarancją relaksu oraz dobrej zabawy. Wśród atrakcji proponowanych przez tego typu placówki są najczęściej spa, basen, salon masażu, siłownia, pokoje zabaw dla dzieci, a także minigolf.

Atrakcje dla dzieci

Hotel przyjazny dla rodzin z dziećmi powinien być wyposażony w udogodnienia, które ułatwią pobyt rodzicom z maluchami. Pokój zabaw to idealna atrakcja dla dzieci. Będą mogły tam w towarzystwie innych maluchów spędzać czas na zabawie. Dobrze, żeby był on zaopatrzony w drzwi prowadzące na zewnątrz hotelu, na plac zabaw, koniecznie ogrodzony dla bezpieczeństwa dzieci, na którym obowiązkowo powinna się znaleźć piaskownica, drabinki, huśtawki, karuzele. Jeśli rodzice z położonej w pobliżu restauracji lub umieszczonych na placu ławeczkach będą mogli pilnować swoich pociech i jednocześnie skorzystać z chwili relaksu, to będzie to idealna sytuacja zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Hotele coraz częściej zatrudniają animatorów, którzy zajmują się organizowaniem zabaw i ciekawych zajęć dla dzieci. Pod ich opieką nieco starsze dzieci mogą w atrakcyjny i ciekawy sposób, na zabawie spędzić czas, dając rodzicom możliwość skorzystania z innych hotelowych atrakcji, tym razem w strefie relaksu dla dorosłych. Natomiast maluchy, które pozostają pod stałą opieką rodziców, mogą wspólnie z nimi spędzić czas, na przykład na basenie, gdzie zwykle wydzielona jest strefa bezpieczna dla najmłodszych w postaci brodzika. Jedną z niezwykłych atrakcji dla rodzin z dziećmi może być minigolf. To rewelacyjna rozrywka nie tylko dla rodziców z pociechami. Pola do minigolfa sprawdzają się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz budynków, dlatego zapewnią one rozrywkę także w deszczowe i chłodne dni, a wiadomo, że w deszczowe dni dzieci się nudzą. Wyposażenie pola minigolfowego we wzniesienia i przeszkody sprawi, że gra będzie ciekawsza i ekscytująca zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy.

minigolf

Atrakcje w strefie relaksu

Hotelowe spa oferują zabiegi kosmetyczne, często odmładzające, masaże, basen, jacuzzi, saunę oraz łaźnię parową. Zajęcia fitness pozwolą gościom zadbać o kondycję fizyczną. Zabiegi mają nie tylko walor pielęgnacyjny, ale również rehabilitujący nasze ciało i leczniczy.

rodzina w hotelu

Lecznicze kąpiele mają poprawić krążenie, działają przeciwbólowo, pomagają przy leczeniu różnych dolegliwości ze strony kręgosłupa i stawów i pozwolą zrelaksować się szczególnie zestresowanym i przepracowanym gościom hotelowym. Korzystanie z sauny suchej, czy parowej oraz jacuzzi zapewni relaks i przyniesie ukojenie skołatanym nerwom. Niektóre hotele oferują gorące kąpiele, wykorzystując naturalne lecznicze wody, w których oprócz odpoczynku poprawimy pracę układu krążenia, stan skóry, wspomożemy walkę z celulitem. Celom zdrowotnym służą także kąpiele błotne i ziołowe. Korzystając z hotelowego spa zadbamy nie tylko o zdrowie, ale również piękny, młodzieńczy wygląd dzięki masażowi orientalnemu, odmładzającemu, relaksującemu także twarzy, pilingowi całego ciała na przykład migdałowemu, z alg i innych egzotycznych roślin, kuracji kolagenowej, manicure klasycznemu i kolagenowemu. Czekoladowy rytuał ciała pojawiający się w ofercie niektórych hoteli zapewni relaks na najwyższym poziomie. Wszystkie zabiegi odbywają się pod czujnym okiem specjalistów i przez nich są wykonywane. Ta oferta jest idealna dla par, ale również seniorów, a także indywidualnych gości, którzy chcą pobyt w hotelu połączyć z zabiegami relaksacyjnymi i zdrowotnymi.

plac zabaw

Atrakcje hotelowe są ważnym elementem oferty tego typu placówek, ponieważ goście, wybierając hotel, często kierują się właśnie nimi.

wśród wymienianych atrakcji takich jak basen, SPA, musi znaleźć się również minigolf, proszę rozwazyć jacy goście wybiorą hotel z poszczególnymi atrakcjami, np. hotel ze SPA – pary bez dzieci, a hotel z polem do minigolfa – rodziny z dziećmi