Dec 14, 2016

Dział: Zdrowie

Suplementy – chwilowa moda czy długotrwały trend?

Suplementy – chwilowa moda czy długotrwały trend?

Pożywienie, w które zaopatrujemy nasz organizm, jest dla niego źródłem substancji odżywczych. Jeżeli prawidłowo się odżywiamy, zwracamy uwagę na to, co jemy, ile jemy to teoretycznie powinno to wystarczyć naszemu organizmowi. Ale niestety nasz tryb życia, życie w ciągłym pośpiechu, liczne stresy, częste niedospanie powodują, że w naszym organizmie zaczyna brakować witamin, jest niedobór minerałów. I to powoduje, że często sięgamy po suplementy diety, czyli różne preparaty, które zawierają w swoim składzie witaminy, minerały, których nam może brakować w codziennej diecie – najdziemy je między innymi w tym sklepie <<

Sklepy zielarskie w okresie rozkwitu

Czasami zapominamy, że suplementy diety nie zastąpią nam całkowicie naturalnych substancji odżywczych. Sięgając po suplementy diety trzeba wybierać takie, których skład jest odpowiedni do naszych potrzeb, wieku a także płci. Inny skład suplementów jest potrzebny dla kobiety, a inny dla mężczyzny. Głównym zadaniem preparatów z suplementami diety jest wyrównanie niedoboru witamin w organizmie. Dawka powinna być tak dobrana, aby odpowiadała dziennemu zapotrzebowaniu organizmu na dane składniki. Suplementy diety nie są lekami i nie podlegają tak restrykcyjnym przepisom jak leki. Zakup suplementów diety nie wymaga posiadania recepty lekarskiej. Producent suplementu diety, który po raz pierwszy wprowadza produkt na rynek musi powiadomić o tym fakcie Główny Inspektorat Sanitarny. Zanim zacznie się stosować jakiś suplement diety to powinno się to skonsultować z lekarzem, żeby upewnić się, czy składniki preparatu nie będą wchodziły w interakcje z przyjmowanymi przez nas lekami. Osoby, które mają problemy z nadciśnieniem powinny uważać na suplementy z wapniem i magnezem. Suplementy diety chronią nas przed stresem, dodają sił witalnych, wspomagają odchudzanie, działają korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, opóźniają proces starzenia się, wzmacniają koncentrację. Wszystkie apteki i sklepy zielarskie oferują duży wybór suplementów diety.

zioła

Sklep zielarski ma w swojej ofercie, oprócz suplementów diety, duży wybór różnych naturalnych soków. Możemy kupić soki z aloesu, ostropesty, goji, morwy białej. Sok z aloesu uodparnia i chroni przed wirusami, odżywia, wzmacnia, regeneruje ciało, goi, nawilża i ochrania skórę, oczyszcza i odtruwa organizm, pomaga w walce z alergią, działa przeciwzapalnie i łagodząco na stany zapalne i podrażnienia po alergiach. Picie soku z aloesu pozwala również zwalczać trądzik. Sok z owoców goji działa pobudzająco a także stymulująco na system odpornościowy człowieka, chroni wątrobę przed szkodliwymi czynnikami, spowalnia proces starzenia się skóry, pomaga w regulacji ciśnienia. Posiada w składzie przeciwutleniacze, wiele witamin i minerałów, jak na przykład wapń, potas, żelazo, selen, cynk, witaminę B1, B2, B6, E, C.

Zalecany dla kobiet w ciąży kwas foliowy znajdziecie w sklepach zielarskich, które prowadzą także sprzedaż maści, kremów do twarzy do każdego typu cery, kremów do pielęgnacji rąk i stóp. Można kupić peelingi, pomadki ochronne, wzmacniające preparaty witaminowe. Wszystkie kosmetyki są wyprodukowane z naturalnych składników o różnorodnym działaniu i co ważne – nie zawierają parabenów.