Oct 2, 2015

Dział: Porady

Studia w Anglii a UCAS

Studia w Anglii a UCAS

Anglia nadal jest ulubionym wyborem Polaków jeśli chodzi o wyjazdy do pracy. Wciąż na wyspy wybiera się wielu rodaków skuszonych dużymi zarobkami i szansami zawodowymi. Jednak obecnie Wielka Brytania nie jest postrzegana jedynie jako szansa szybkiego zarobku ale w szerszym kontekście możemy zauważyć pęd młodych ludzi do zdobywania wiedzy właśnie za granicą.

UCAS w kontekście studiów w UK

Dyplom renomowanej, zachodniej uczelni może być przepustką do wymarzonej pracy. Na naszym rynku świadectwo ukończenia studiów w Anglii robi duże wrażenie i pracodawcy często decydują się na zatrudnienie kogoś z taką „przeszłością edukacyjną”. Często to także świadectwo biegłego posługiwania się językiem angielskim. Jednak dostanie się na wymarzone studia w Wielkiej Brytanii nie jest proste. Na tej drodze natkniemy się na wiele trudnych momentów, które nie tylko są skomplikowane ale także kluczowe dla procesu rekrutacji.

Jednym z nich jest wypełnienie aplikacji UCAS, która w dużej mierze zadecyduje o tym czy dostaniemy się na wymarzony uniwersytet. Bez niej nie możemy ubiegać się o żadne studia jest więc to aplikacja uniwersalna. Musi wypełnić ją każdy – nawet rodowity Anglik. Od czego zaczynamy? Przede wszystkim od dokładnego zapoznania się ze strukturą formularza. Czytamy, konsultujemy, sprawdzamy i dbamy o to aby każde pole było poprawie wypełnione. Im więcej czasu poświęcimy na ten arkusz tym większa szansa na sukces.

ucas

Pokazujemy jak dostać się na upragniony kierunek

Jednak kiedy nie radzimy sobie z wypełnieniem warto zwrócić się do specjalistów. Przykładowo na stronie https://www.sp.edu.pl/ucas/ znajdziemy wiele przydatnych wskazówek jakie poprowadzą nas przez cały proces rekrutacji. Eksperci w zakresie ubiegania się o studia w UK odpowiedzą nam na najbardziej skomplikowane pytania. Nie bójmy się zwrócić się do nich o pomoc ponieważ na szali postawiliśmy naszą przyszłość i warto by było aby obrany przez nas kierunek rozwoju mógł zostać zrealizowany.