Jul 28, 2015

Dział: Prawo

Prawnik rozwiązujący sprawę upadłości lub oddłużania

Prawnik rozwiązujący sprawę upadłości lub oddłużania

Polskie prawo przewiduje takie rozwiązanie jak zgłoszenie upadłości. Dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe, a przy okazji zostały także skrócone procedury i cały proces jest znacznie łatwiejszy niż jeszcze parę lat temu. Warto jednak zauważyć, że chociaż istnieje prawo upadłościowe i układowe, to jednak każda sytuacja jest całkowicie odmienna. Trzeba zatem koniecznie polegać na dobrych prawnikach, którzy pomogą nam sporządzić odpowiedni wniosek do sądu, gdyż jest to podstawa całego procesu i na pewno warto wziąć to wszystko pod uwagę w takim właśnie momencie.

Kancelaria adwokacka na drodze porozumienia

Przede wszystkim trzeba napisać odpowiedni wniosek do sądu, w którym należy dokonać rzeczowego opisu sytuacji. Należy także wymienić swoje długi, zobowiązania finansowe i tak dalej. W ten sposób można dokładnie pokazać, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Jeśli nie chcemy mieć później większych kłopotów, to lepiej niczego nie zatajać. Dobry prawnik jest w stanie pomóc nam takie pismo sporządzić. Jest to bardzo ważne, gdyż niewłaściwie przygotowany wniosek może po prostu zostać odrzucony, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie najlepsze efekty, na jakich nam zależy.

Bankructwo

Koniec zadłużania się – co może zdziałać kancelaria?

Dzisiaj wiele firm korzysta z takich możliwości. Gdy wpada się w poważne długi i firma nie jest w stanie ich spłacać i prowadzić dalej swojej działalności, to warto wykorzystać takie rozwiązania, jakie będą dla nas najbardziej komfortowe i zapewnić sobie zamknięcie trudnych spraw, jakich nie da się inaczej zakończyć. Prawo upadłościowe i układowe jest dość jasne, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę, a będziemy mogli zapewnić sobie znakomite efekty pod każdym względem. Dzisiaj zgłoszenie upadłości nie jest aż tak bardzo skomplikowane, ale zawsze w takich sprawach, warto mieć swojego własnego prawnika, jaki na pewno nam się przyda, więc jest to dość ważne w takim przypadku. Trzeba koniecznie korzystać z pomocy specjalistów, a wtedy zgłoszenie upadłości nie będzie stanowić dla nas wielkiego problemu i okaże się skuteczne, gdyż ostateczną decyzję i tak podejmuje właśnie sąd.