Mar 23, 2016

Dział: Motoryzacja

Pomoc drogowa do usług

Pomoc drogowa do usług

Wiele osób decyduje się często na wyjazdy na wakacje samolotem, autokarem czy pociągiem. Podróżowanie samochodem kojarzy nam się z możliwością ulegnięcia awarii naszego samochodu. Drobna usterka może nie, ale poważniejsza awaria może doprowadzić do zniszczenia wyjazdu, który planowaliśmy kilka miesięcy. Podczas dłuższej trasy nasz samochód może ulec bardzo wielu awariom. Chyba najczęstszą jest dziurawa opona. Usterkę można naprawić poprzez wymianę koła na zapasowe.

Gdzie auto zawiedzie, tam pomoc drogowa pomoże

Często jednak bywa tak, że w naszym samochodzie nie mamy lewarka, który jest nam niezbędny w takiej sytuacji. Jest to bardzo nierozsądne. W takiej sytuacji musimy wezwać pomoc drogową. Oprócz awarii opon, nasz samochód może ulec poważniejszym awariom, które z pewnością są nie do naprawienia a drodze przez kierowców bez odpowiedniego sprzętu. Co w takiej sytuacji? Rozwiązań jest kilka. Gdy znajdujemy się niedaleko od osób, które mogą nam pomóc, powinniśmy do danej osoby zadzwonić i poprosić o holowanie. Najlepiej od razu odholować samochód do najbliższego warsztatu. Holowanie przez kogoś znajomego na pewno okaże się bardziej oszczędnym rozwiązaniem niż zadzwonienie po lawetę. Kolejnym rozwiązaniem jest właśnie laweta. Wezwanie pomocy drogowej z lawetą jest świetnym rozwiązaniem jeśli akurat w danej chwili nie możemy poprosić o holowanie kogoś znajomego. Podczas wzywania pomocy drogowej należy liczyć się z wysokim kosztem takowej przyjemności. Jak każdy kierowca zdążył się chyba już przekonać naprawa samochodu czy wszelkie usługi związane z branżą motoryzacyjną są bardzo kosztowne i zdecydowanie nadszarpną domowy budżet. Bardzo dużym rozsądkiem wyróżniają się osoby, które odpowiednio ubezpieczają swój samochód. Wybierając i opłacając odpowiednie ubezpieczenie może zapewnić samemu sobie oraz naszemu samochodowi darmową pomoc drogową na przykład na terenie całego kraju. Dla osób dużo podróżujących takie ubezpieczenie to bardzo komfortowa sprawa oraz wygoda podczas podróży. Pomoce drogowe często mają swoje siedziby w okolicach dróg przelotowych. Dzięki temu dojazd do miejsca wypadku czy stłuczki zajmuje bardzo mało czasu.

autocentrumwidok

Auto Centrum Widok – Twoja pomoc drogowa

Czasem nawet kierowcy czy pasażerowie są zdziwieni gdy pomoc drogowa miejsce zdarzenia przyjeżdża w dosłownie kilka minut. Poleca się również posiadanie zawsze przy sobie numerów do najlepszych pomocy drogowych, które mają bardzo dobre opinie oraz posiadają dobry sprzęt. Jednak wszelkie usterki oraz awarie zdarzają się w najmniej oczekiwanych momentach. W takich sytuacjach dzwonimy pod pierwszy lepszy numer. Należy jednak pamiętać, że moment w którym czekamy już na przyjazd pomocy drogowej powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć miejsce, w którym stoi nasz zepsuty samochód. Powinniśmy natychmiast uruchomić awaryjne oświetlenie. Sam samochód powinien być pozostawiony na postojowych światłach. Ważne także, aby włączyć wewnątrz samochodu światło. Pojazd powinien być oznaczony ostrzegawczym trójkątem. Sam kierowca oraz ewentualni pasażerowie powinni czekać na przyjazd pomocy drogowej w odległości bezpiecznej. Należy w miarę stać po drugiej stronie ochronnej barierki. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.