May 15, 2017

Dział: Porady

Pobudzenie i energia na treningu – jak to osiągnąć?

Pobudzenie i energia na treningu – jak to osiągnąć?

Chcąc zadbać o idealną sylwetkę musimy regularnie ćwiczyć. Niestety, trening na siłowni lub inny rodzaj aktywności nie zawsze sprawia nam przyjemność. Zmęczeni po całym dniu pracy padamy na twarz. Taki trening jest nie tylko prawdziwą męczarnią, ale również nie przynosi efektów. Zmęczeni wykonujemy ćwiczenia niedbale, nie pilnując by powtórzyć je odpowiednio wiele razy. Co zrobić w takim przypadku? Odpuścić sobie trening z powodu braku energii? Na szczęście, nie jest to konieczne. W dzisiejszych czasach mamy bowiem dostęp do preparatów, dzięki którym energia wróci do nas a wykonywane przez nas ćwiczenia naprawdę przyniosą efekty.

Odżywki przedtreningowe – odpowiedź na Twoje potrzeby

Jeśli odczuwasz zmęczenie, które sprawia, że trudno skupić Ci się na treningu a wydolność Twojego organizmu daleka jest od ideału powinieneś zastanowić się nad wyborem odżywek przedtreningowych. Czym są te preparaty? Są to suplementy diety, które jak sama nazwa wskazuje spożywamy na krótko przed rozpoczęciem ćwiczeń. Ich rolą jest zwiększenie wydajności naszego organizmu, poprawa koncentracji oraz zwiększenie chęci do ćwiczeń. Są skuteczne dzięki wielu zawartych w nich substancji. Wśród tych, które odgrywają największą rolę wymienić możemy:

  • kofeinę. Kofeina sama w sobie nie ma wpływu na wzrost siły. Niemniej jednak warto stosować preparaty, które ją zawierają. Udowodniono bowiem, że kofeina zwiększa energię oraz poprawia “jasność umysłu”. Warto również wiedzieć, że spożywanie kofeiny zmniejsza uczucie wysiłku podczas wykonywania treningu siłowego.
  • beta-alaninę. To bardzo ważny składnik odżywek przedtreningowych, który ma za zadanie spowodować wzrost naszej wytrzymałości. Co więcej, składnik ten przeciwdziała powstawaniu zakwasów w trakcie ćwiczeń.
  • argininę. To kolejny bardzo ważny składnik tego typu suplementów. Arginina wspiera produkcje tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki temu zwiększa się przepływ krwi w naszym organizmie. To zaś sprawia, że zarówno nasze mięśnie jak i mózg są lepiej dotlenione i działają sprawniej.
  • kreatynę, która ma za zadanie zwiększać ilość cząstek energii ATP w komórkach mięśniowych. Co daje nam to w praktyce? Zawartość kreatyny w odżywkach przedtreningowych przyczynia się do zwiększenia energii oraz wytrzymałości. Dzięki temu trening jest bardziej efektywny.

Czy to bezpieczne?

Każda osoba, która dba o swoje ciało i regularnie ćwiczy kładzie ogromny nacisk na dbałość o swoje zdrowie. Z tego powodu często zastanawiamy się czy odżywki przedtreningowe, które mają zapewnić nam energię są bezpieczne. Czy obawy te są uzasadnione? Jak się okazuje, zupełnie nie. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach odżywki i suplementy dostępne w dobrych, sprawdzonych i cieszących się doskonałą opinią to produkty sprawdzone o starannie wyselekcjonowanym przez specjalistów składzie. Stosowanie ich zgodnie z wytycznymi nie odbije się więc w żaden sposób na naszym zdrowiu a z pewnością pomoże. Oczywiście stosowanie tego typu odżywek nie jest obowiązkowe, niemniej osoby, które zdecydowały się na korzystanie z nich zauważają pozytywne zmiany.

Jak więc widać korzystanie z odżywek i suplementów dodających energii może naprawdę nam pomóc. Nie powinniśmy się więc tego obawiać. Zwłaszcza wtedy gdy po całym dniu ledwo trzymamy się na nogach a mimo to chcemy walczyć o idealne ciało. Jest to bowiem całkowicie bezpieczne a do tego skuteczne. Warto więc odwiedzić dobry sklep z suplementami diety, w którym znajdziemy odpowiednie preparaty.