Mar 17, 2020

Dział: Motoryzacja

Najczęściej kupowane części do ciągników

Najczęściej kupowane części do ciągników

Wymiana części w ciągniku to nieodłączny element konserwacji i użytkowania maszyn rolniczych, bez którego trudno wyobrazić sobie sprawną i bezpieczną pracę w polu. Wielu rolników stara się za wszelką cenę oszczędzić na częściach, inwestując przede wszystkim w te najbardziej istotne dla sprawności ciągnika.

Aby jednak mógł on działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem i pokładaną w niego wiarą warto czasem obejrzeć każdą pojedynczą część i przyjrzeć się, czy nic nie wymaga wymiany – niewielkie, pozornie nieistotne usterki mogą szybko zamienić się w duży problem techniczny. Internetowe markety rolnicze to najlepsze miejsce, by dostać nawet najmniejsze śrubki i uszczelki do każdego rodzaju ciągnika dostępnego na rynku. Jakie części do ciągników są dziś najczęściej kupowane?

Części do ciągników: Elementy napędowe i mechaniczne

Rozpoczynając od silnika, który jest niewątpliwie najważniejszym elementem poruszającym całym ciągnikiem, wiele części i elementów może ulec tu uszkodzeniu lub zużyciu wskutek ciągłej eksploatacji. Wśród części, które należą do najczęściej kupowanych i wymienianych elementów ciągnika, warto wymienić przede wszystkim akumulatory, alternatory, rozruszniki czy chłodnice, które umożliwią właściwą pracę maszyny.

Części rolnicze sklep

Do często kupowanych części wymiennych do ciągników z pewnością można zaliczyć też wszelkie elementy związane z prawidłową pacą skrzyni biegów czy sprzęgła, które oczywiście nie pozwolą ruszyć z miejsca w przypadku jakiejkolwiek usterki. W marketach rolniczych z powodzeniem można dokupić wszelkie potrzebne tu linki, śrubki, uszczelki, tłoki czy przewody, dzięki którym cały system pracuje bezbłędnie. Równie często kupowanym elementem są tłumiki i turbosprężarki oraz różnego rodzaju uszczelki spotykane właściwie w każdej najmniejszej części ciągnika.

Części do ciągników: Lampy, lusterka, szyby

Ciągnik sprawny wewnątrz to nie wszystko – aby użytkować go bezpiecznie i zgodnie z prawem konieczne jest jeszcze zadbanie o jego elementy zewnętrzne. Dużym zainteresowaniem klientów internetowych supermarketów rolniczych cieszą się dziś wszelkiego rodzaju lampy, żarówki i reflektory, poprawiające widoczność ciągnika na drodze i umożliwiające poruszanie się po polu także w nocy.

Kolejną ważną kategorią są tu szyby i lusterka, które niejednokrotnie podczas pracy są narażone na uszkodzenia zewnętrzne i w przypadku usterki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla osób pracujących w ich otoczeniu. Jeśli chodzi o oznakowanie ciągników, odpowiednie tablice ostrzegawcze są niezbędne w przypadku poruszania się poza terenem prywatnym, a przy tym zwiększają bezpieczeństwo pracy w otoczeniu ciągnika.

Części rolnicze sklepZ tego też powodu warto zaopatrzyć się w te posiadające odpowiednie atesty i przystosowane do montowania właśnie na ciągnikach. Wśród innych części cieszących się ogromnym zainteresowaniem rolników nie sposób pominąć kół, dętek i opon, które oczywiście warto zmieniać zgodnie z ich zużyciem czy w przypadku każdego kolejnego przebicia koła. Na polu o to nie trudno, nawet jeśli konstrukcje są przystosowane do znoszenia bardzo trudnych warunków.

Części do ciągników: Elementy kabiny i karoserii

Ciągnik bez błotnika czy ze złamanym schodkiem do kabiny może pracować prawidłowo, podobnie jak samochód, w którym uszkodzone zostało lusterko, a na karoserii pojawiło się zadrapanie. Czy jednak warto ryzykować własne zdrowie i bezpieczeństwo, a przy tym i wygodę pracy?

Części takie jak wspomniane właśnie błotniki, drabinki, schodki, zaślepki, uchwyty, czy nawet elementy siedzenia odpowiadają za ostateczny komfort jazdy i bezpieczeństwo pracy.


Jaskot Dolny ŚląskArtykuł powstał we współpracy z firmą Jaskot, która zajmuje się sprzedażą maszyn rolniczych topowych producentów:

 • Deutz-Fahr,
 • Zetor,
 • Merlo,
 • Maschio Gaspardo,
 • Pronar,
 • Agro-Masz,
 • Expom,
 • Dubex,
 • Sonarol,
 • Sipma,
 • SaMasz,
 • Intertech,

i wielu innych. Firma należy do grupy PROMODIS gwarantując najwyższą jakość obsługi!

Dane kontaktowe: