Apr 18, 2016

Dział: Porady

Mamy – o tym naprawdę warto wiedzieć

Mamy – o tym naprawdę warto wiedzieć

Wszyscy wiedzą, że starsze pokolenia zawsze dzieliły się swoimi radami i swoim doświadczeniem z młodszą generacją. Tak jest do dziś. Najwidoczniejsze jest to w przypadku kobiet, a konkretniej tych pań, które spodziewają się dziecka. Wszelkie porady dla mam są dla nich niezwykle cenne. Często się mówi, że kobieta stająca się mamą będzie wiedzieć jak zająć się własnym dzieckiem. Coś w tym jest, że panie mają ku temu większe zdolności niż panowie, ale nie wszystko od razu się wie, dlatego udzielane porady dla kobiet w ciąży to bardzo dobry pomysł.

W internecie roi się od porad dla mam

Może pozwolić to kobietom chociaż nieznacznie się uspokoić, gdy przynajmniej w jakimś stopniu będą wiedziały czego się spodziewać i co w danej sytuacji należy robić. Szczególnie, że oczywiste oczywistości nie dla wszystkich mam są takie bezsporne. Są bowiem kobiety, które były przekonane, że dziecko da znać, jeśli będzie miało pełną pieluchę. Tym sposobem nie przebierały dziecka przez wiele godzin, po czym okazywało się, że była ona przepełniona do granic. A dziecko smacznie spało. Dlaczego tak się dzieje? Bo na ten moment jest to w jakimś stopniu mit. Kiedyś powszechnie używało się tetrowych pieluszek, dziś korzysta się z jednorazowych, które idealnie wchłaniają wilgoć. Z tego właśnie względu dziecku nie przeszkadza mokra pielucha, bo w zasadzie tej wilgoci nie czuć. Płacz może nastąpić dopiero wówczas, gdy pojawi się w niej grubsza sprawa, chociaż i to nie jest regułą. To jest jeden z licznych przykładów, dla których warto wsłuchiwać się w porady dla kobiet w ciąży (rzecz jasna opłacalne jest to dla kobiet będących w stanie błogosławionym). Co zatem jeszcze powinny zawierać porady dla mam? Na samym początku wypada poinformować kobiety, że może pojawić się stan, który naukowo został nazwany depresją poporodową. Kobietom może wydawać się wówczas, że nie kochają swojego dziecka, ponieważ nie mają siły ani nawet ochoty do niego podejść, zająć się nim.

ciaza

Warto, aby w takiej sytuacji świeżo upieczona mama miała w swoim otoczeniu osoby, które udzielą jej potrzebnego wsparcia i uświadomią, że stan taki minie. Tak samo instynkt macierzyński może budzić się bardzo powoli. Porady dla kobiet w ciąży powinny uwzględniać także wszystkie te sprawy związane z karmieniem piersią. Warto uświadomić kobiety, że opłaca się walczyć o laktację (po cesarskim cięciu często kobieta nie produkuje mleka). Aby ją wywołać należy systematycznie przykładać dziecko do piersi i uczyć je ssania. Działania te przyniosą efekt szybciej niż to się często wydaje. Kobiety powinny być uświadomione, jak wartościowy jest dla dziecka naturalny pokarm, a poza tym przy takim karmieniu jest niesamowita bliskość między matką a dzieckiem, co sprzyja tworzeniu silnych więzi i bezpiecznego przywiązania. Oprócz tego porady dla mam powinny zawierać rady, jak sobie radzić z trudnym czasem, jaki jest połóg. Szczególnie jest to ważne dla młodych kobiet, które spodziewają się pierwszego dziecka. I jeszcze bardzo istotne informacje, które zawarte powinny być w poradach dla kobiet w ciąży: dobrze jest uświadomić panie co koniecznie trzeba kupić dla noworodka, a z czym można zaczekać.