Jun 23, 2015

Dział: Usługi

Kurier bardzo ekspresowy

Kurier bardzo ekspresowy

Czasami bywa tak, że potrzebujemy szybko dostarczyć paczkę na drugi koniec kraju albo za granicę. Aby to uczynić korzystamy zazwyczaj z usług kuriera, który zajmuje się przewozem i dostarczaniem pod wskazany adres przesyłek o różnej wartości. Oddając mu w ręce naszą paczkę mamy nadzieję na jej szybkie i bezproblemowe dostarczenie. Musimy jednak pamiętać o kilku zasadach zanim wybierzemy zleceniobiorcę.

Kurier potrzebny od zaraz

Wybranie firmy kurierskiej utrudnia fakt, że na rynku znajduje się już kilka firm trudniących się tego rodzaju usługami. W szczególności polskie firmy szczycą się bardzo dobrymi statystykami dotyczącymi czasu jaki potrzebuje paczka zanim osiągnie cel oraz procentem bezproblemowych doręczeń. Aby uniknąć jednak niespodzianek kierujemy się następującymi zasadami:

  1. wybierzmy kuriera o sprawdzonej renomie. Najlepsi będą ci polecani przez naszą rodzinę czy znajomych.
  2. nie dajmy się zwieźć na nierealne obietnice w stylu “1 dzień i Twoja paczka już jest na drugim końcu świata”. Szkoda byłoby się rozczarować…
  3. przeczytajmy regulamin. To w nim zawarte jest wszystko to co najważniejsze. Jakie mamy prawa w przypadku zgubienia paczki? Czy kurier ponosi odpowiedzialność za niedostarczenie przesyłki w terminie.
  4. najdroższy nie zawsze znaczy najlepszy. Są na rynku polskim firmy zagraniczne, które oferują przesyłki o 1/3 droższe niż standardowa cena. Nie oznacza to wcale, że usług będzie lepsza.

Kurier http://www.epaczuszka.net/ to gwarancja szybkiego dostarczenia przesyłki.

W wybieraniu kuriera trzeba być nadzwyczaj ostrożnym jeśli chcemy wyekspediować coś o dużej wartości. Wtedy możemy pokusić się o dodatkowe ubezpieczenie, które będzie chronić naszą przesyłkę podczas podróży. Kilka złotych a my będziemy mieli spokojną głowę, że przesyłka tak czy inaczej dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. A nawet jeśli to dostaniemy odszkodowanie…