Dec 30, 2019

Dział: Turystyka

Kudowa-Zdrój na weekend

Kudowa-Zdrój na weekend

Kudowa-Zdrój to przepiękne miejsce, położone przy granicy polsko-czeskiej, które urzeka od pierwszego wejrzenia. Mnogość trakcji turystycznych w miasteczku i okolicach, bogactwo natury i niezwykłe zabytki, kryjące w sobie fascynujące historie, tworzą unikatowy klimat, któremu trudno się oprzeć. Po spędzeniu jednego weekendu, prawdopodobieństwo powrotu na kolejny weekend lub dłużej to jedynie kwestia czasu.

Kudowa-Zdrój dla aktywnych i głodnych wiedzy

Majówka to gorący okres dla miejscowości turystycznych. Zwiedzający ściągają tłumami z całej Polski, by odetchnąć od codziennej gonitwy i nacieszyć oczy urokliwymi widokami. Wielu z nich przyjeżdża właśnie do Kudowy-Zdroju. Powodów jest wiele. Kudowa-Zdrój jest znana ogólnie jako miejscowość uzdrowiskowa, w której można udać się do pijalni wód mineralnych, wśród których każda ma swój unikalny skład i różniącą się od siebie zawartość minerałów, co sprawia, że każda z kosztowanych wód będzie miała odmienny wpływ na nasze zdrowie. Kudowa-Zdrój to idealne miejsce dla aktywnych. Działające na miejscu wypożyczalnie rowerów gwarantują zwiedzenie miasteczka na dwóch kółkach w zamian za symboliczną opłatę. Jeśli poszukujesz jeszcze bardziej alternatywnego środka transportu, wypożyczyć możesz nawet hulajnogę lub deskorolkę. Popularne są tzw. meleksy, czyli niewielkie pojazdy elektryczne, którymi można zwiedzać miasteczko wraz z przewodnikami, którzy przybliżają historie miejscowości. Dodatkową atrakcją są puszczane w czasie jazdy nagrania dotyczące mijanych miejsc i budynków, które jeszcze bardziej wzbogacą Twoją wiedzę.

Przykładowe atrakcje turystyczne w Kudowie-Zdroju

Miłośnicy odkrywania dawnego stylu życia nie mogą nie pokusić się o odwiedzenie uroczego skansenu, położonego we wsi Pstrążna. Pełna nazwa to Muzeum Kultury Ludowej Pogórza Sudeckiego. Skansen działa już od roku 1984, a można tam zobaczyć dawne obiekty mieszkalne jeszcze z XVIII wieku oraz oryginalne sprzęty, jakimi ludzie posługiwali się w gospodarstwach domowych w tamtym czasie. Ze starego wiatraka można zobaczyć górę Śnieżkę oraz pasmo Karkonoszy. Warto zajrzeć do starych chałup i przekonać się, jak w dawnych czasach wypiekane były chleby lub nawet… bułeczki z kaszy gryczanej. Stara kuźnia również otworzy przed zwiedzającymi swoje tajemnice, a nawet zapewni możliwość samodzielnego przekonania się, jak wygląda taka praca.

weekendowy spacer

Innym wyjątkowym miejscem jest Szlak Ginących Zawodów. Jest to gospodarstwo agroturystyczne, mieszczące w sobie pracownię garncarską, kuźnię, dom chleba oraz chatę robótek ręcznych. W pracowni każdy może spróbować swoich sił i przekonać się osobiście, czy ma w sobie ukryty talent. Dom chleba zaprasza kuszącym aromatem domowych wypieków, dając możliwość skosztowania oferowanych wyrobów.

Interesującym miejscem, będącym w pełni wytworem natury są Błędne Skały, znajdujące się na terenie Narodowego Parku Gór Stołowych. Ich nietypowy kształt jest efektem działania wody, wiatru oraz niejednakowej odporności skał na wietrzenie. Przejście pomiędzy poszczególnymi skałami to jedynie wąska szczelina na kilkadziesiąt centymetrów, zatem nie każdy przejdzie powstały labirynt bez problemów… Cała trasa przy optymalnym tempie zajmuje ok. 35 minut.

Kudowa-Zdrój idealna na majówkę

Kudowa-Zdrój to perfekcyjne miejsce na majowy weekend. Oferuje ona szeroką gamę możliwości spędzenia wolnego czasu w naprawdę atrakcyjny sposób. Wycieczki piesze, rowerowe, przejażdżki pojazdami elektrycznymi lub zwiedzanie rozmaitych muzeów, kościółków bądź korzystanie z kurortów uzdrowiskowych to jedne z licznych możliwości, jakie ma do zaoferowania Kudowa-Zdrój.