Sep 5, 2018

Dział: Uroda

Kosmetyki do paznokci, które musi posiadać każda kobieta

Kosmetyki do paznokci, które musi posiadać każda kobieta

Dłonie są naszą wizytówką. To jeden z pierwszych elementów, na które zwracamy uwagę poznając nową osobę. Jednym z najbardziej rzucających się w oczy detali są paznokcie. Obgryzione, połamane czy ze złuszczającym się lakierem, nie świadczą o nas dobrze. Natomiast zadbane i umalowane to duży atut. Jeżeli chcemy, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie potrzebujemy odpowiednich kosmetyków i akcesoriów.

Pielęgnacja

Do utrzymania odpowiedniej kondycji paznokci potrzebujemy całego szeregu kosmetyków: pilników, obcinacza, olejków nawilżających, kremu do rąk, peelingu i najlepiej maski. Pamiętajmy bowiem, że nie da się odpowiednio zadbać o płytkę nie troszcząc się o całe dłonie.

 profesjonalne kosmetyki do stylizacji paznokci

Zacznijmy od regularnego obcinania i piłowania paznokci. To wzmocni je tak samo, jak podcinanie końcówek wzmacnia włosy. Najlepiej abyśmy mniej więcej co dwa tygodnie zaplanowali sobie czas, by skrócić pazurki. Jeżeli mamy problemy z łamaniem paznokci lepiej utrzymywać je krótsze, wypiłowane na okrągło. Dzięki temu wzmocnią się.

Pamiętajmy, by nigdy nie używać metalowych akcesoriów. O tym, że piłowanie takim narzędziem szkodzi wiemy wszyscy. Jednak nawet czyszczenie może skutkować odłączeniem płytki od opuszka palca i szkodzić. Najlepsze są papierowe pilniki. Dobrze jest nabyć ich kilka i zawsze mieć przy sobie, by od razu spiłować paznokcie, kiedy pojawią się szorstkie krawędzie.

Ważne jest nawilżanie paznokci i skórek. Potrzebują tego tak samo jak skóra naszej twarzy i ciała. Najlepiej stosować olejki, np. z migdałów czy awokado. Odżywią one płytkę i zapewnią, że będzie ona mocna i błyszcząca. Najlepiej stosować taki kosmetyk regularnie. Jest to absolutny must have po malowaniu, a także zmywaniu lakieru.

kosmetyki do paznokci

Nawet najładniejsze paznokcie nie będą ozdobą, jeżeli zaniedbamy nasze dłonie. Najlepsze kremy do rąk odżywiają również płytkę i skórki. Powinniśmy używać ich codziennie, a nawet kilka razy dziennie jeżeli wykonujemy czynności, które szczególnie wysuszają skórę. Po całym dniu sprzątania, kontakcie z chemikaliami i tego typu czynnościami, warto posmarować dłonie kremem.

Raz na tydzień powinnyśmy poświęcić dłuższą chwilę i zafundować swoim dłoniom SPA. Warto wtedy zacząć od peelingu, który usunie zrogowaciały naskórek. Możemy skończyć wyjątkowo odżywczą i nawilżającą maską. Optymalnie jest zająć się tym wieczorem i nałożyć maskę na całą noc.

Malowanie

profesjonalne kosmetyki do paznokci

Mając piękne, długie paznokcie chcemy je przyozdobić. Ten zabieg również należy wykonać korzystając z odpowiednich kosmetyków. Każda z nas pamięta o lakierze. W naszej kosmetyczce najlepiej mieć kilka podstawowych odcieni. Klasyczna czerwień sprawdzi się zarówno w pracy, jak i na gali. Bardziej dziewczęcym kolorem, ale równie energetycznym, jest intensywny róż. W kosmetyczce warto umieścić również odcienie bardziej neutralne jak nude lub jasny róż. Pozwolą one uzyskać naturalny rezultat pasujący do każdej stylizacji.

Jeżeli chcemy malować paznokcie niezbędna jest także baza. Lakier nigdy nie powinien być kładziony bezpośrednio na płytkę. Stosując ten kosmetyk ochraniamy paznokcie i przedłużamy trwałość lakieru. Dzięki niej możemy używać go także mniej i uzyskać równie intensywny kolor. Dodatkową zaletą trwałego lakieru jest rzadsze stosowanie zmywacza. Na koniec należy zawsze zastosować top. To zagwarantuje błysk i trwałość manicure. Naprawdę zadbana kobieta dba o wszystkie szczegóły.

profesjonalne kosmetyki do paznokci

Jeżeli chcemy malować paznokcie potrzebujemy również zmywacza. Nie ma nic gorszego niż obdrapany, łuszczący się lakier. Nieprawidłowe usuwanie manicure może uszkodzić płytkę bardziej niż cokolwiek innego. Zawsze uważnie czytajmy etykiety i wybierajmy sprawdzone zmywacze bez acetonu. Ten składnik jest potwornie szkodliwy dla płytki. Mocno ją przesusza i może ją nawet trwale uszkodzić.

Dobierajmy zmywacz do lakieru. Jeżeli mamy więc hybrydę lub żele powinniśmy kupić profesjonalne produkty bądź skorzystać z usług zaufanej kosmetyczki. Pamiętajmy, by robić przerwy w malowaniu paznokci. Nie powinnyśmy zmywać ich jedynie po to, by pomalować je na inny kolor. Zbyt częste wykonywanie tego zabiegu może doprowadzić do ich łamania, sprawić, że powstaną przebarwienia, a nawet na dłuższy czas osłabić całą strukturę płytki.