Aug 14, 2019

Dział: Turystyka

Konferencje nad morzem

Konferencje nad morzem

Zorganizowanie konferencji firmowej, spotkania biznesowego, imprezy integracyjnej dla pracowników czy wszelkiego rodzaju szkoleń, warsztatów i wykładów wymaga dostępu do profesjonalnie przygotowanej przestrzeni, którą zwykle nie dysponują na co dzień małe biura. Wielu przedstawicieli firm decyduje się więc na spotkania wyjazdowe, stawiając na połączenie konferencji z atrakcyjną delegacją służbową. Latem, jednym z bardziej popularnych kierunków takich wyjazdów jest oczywiście polskie morze, które zachwyca bogactwem lokalnych atrakcji i daje okazję do wypoczynku nawet tym, którzy przyjeżdżają tu wyłącznie w celach służbowych. Jak wybrać obiekt konferencyjny nad morzem i kiedy warto zaoferować pracownikom taki wyjazd?

Hotel na konferencje – jak zadbać o pracownika w delegacji

Wyjazdy konferencyjne to dla wielu firm działających na terenie całego kraju czy arenie międzynarodowej najlepsza okazja, by spotkać się w większym gronie, omówić strategie przyszłych działań, pochwalić się własnymi sukcesami i uczcić osiągnięcia, jakie udało się zakończyć w ostatnim okresie. To właśnie na różnego rodzaju konferencjach współpracownicy z różnych oddziałów mają okazję poznać się między sobą i wymienić doświadczenia, poprawiając relacje wewnętrzne firmy i zdobywając nową motywację do wykonywania swoich zadań. Aby jednak konferencja zadziałała jak należy, o pracownika w delegacji należy odpowiednio zadbać.

Hotel to obecnie jeden z najlepszych pomysłów w zakresie obiektów konferencyjnych nad morzem. Oprócz profesjonalnego wyposażenia, sal zróżnicowanych pod względem rozmiarów i rozbudowanej oferty, jaką mogą przygotować hotele dla swoich gości konferencyjnych, bardzo ważnym aspektem jest tu nocleg na miejscu. Wyjeżdżający w delegację pracownicy nie muszą martwić się poruszaniem się po obcym mieście w celu dotarcia na kolejne spotkanie biurowe. Cały wyjazd odbywa się w jednym miejscu, a czas wolny jakim dysponują pracownicy jest w zupełności pod ich kontrolą.

Obiekt konferencyjny nad morzem. Na co zwrócić uwagę organizując delegację firmową?

Zależnie od celu spotkania, organizowanych wydarzeń i ilości zaproszonych gości, wymagania dla obiektów konferencyjnych ze strony firm mogą być różne. Miejsca takie jak Hotel Astor w Jastrzębiej Górze przygotowują się więc tak, by zaoferować dużą różnorodność opcji dla swoich gości i zagwarantować najbardziej komfortowe i profesjonalne warunki do organizacji wszelkiego typu konferencji, warsztatów i wykładów. W dobrym obiekcie konferencyjnym nad morzem powinno znaleźć się między innymi:

  • Kilka różnej wielkości sal konferencyjnych, zdolnych pomieścić od kilku do nawet kilkuset uczestników spotkania bez większego problemu. W hotelu Astor dostępnych jest aż 8 sal o powierzchni od 20m2 do 800m2, z dźwiękoszczelnymi ścianami pomiędzy nimi dającymi możliwość stworzenia jednej, ogromnej sali konferencyjnej na potrzeby największych spotkań i prezentacji.
  • Profesjonalne wyposażenie to kolejny punkt kluczowy dobrego obiektu konferencyjnego. . W sali muszą znaleźć się wszelkie niezbędne multimedia, w tym TV, nagłośnienie, projektor multimedialny, ekrany, bezprzewodowy Internet oraz ethernet, mikrofony czy wewnętrzne telefony pozwalające na prowadzenie telekonferencji z osobami nieobecnymi osobiście na spotkaniu.
  • Komfortowe miejsce noclegowe, o które najłatwiej właśnie w hotelu. Bliska odległość od morza, piękne widoki z okien apartamentów, dostęp do świetnie zaopatrzonej restauracji i baru, a także szereg atrakcji dostępnych w obrębie hotelu z pewnością uprzyjemnią gościom pobyt na konferencji czy zorganizowanych w hotelu warsztatach, dając szansę na wydłużenie całej delegacji i rozłożenie najważniejszych punktów kluczowych spotkania na kilka dni, bez większego pośpiechu. Zmiana otoczenia pracy na kilka dni może wyjść wielu firmom na dobre.

Dlaczego warto organizować konferencje nad morzem?

Miasta takie jak Wrocław, Warszawa czy Poznań to jedne z najczęściej wybieranych lokalizacji dla największych biur i siedzib wielu firm. W przypadku spotkań wyjazdowych warto pomyśleć jednak o urozmaiceniu krajobrazu i przestrzeni pracy dla pracowników, organizując je w lokalizacjach nie kojarzonych typowo z biurowymi centrami Polski. Miejscowości nad morzem są tego najlepszym przykładem, rozwijając nieustannie swoją ofertę obiektów konferencyjnych i zachęcając do przyjazdu nie tylko infrastrukturą, ale przede wszystkim bogatą ofertą wypoczynkową. Konferencje z dala od zgiełku miasta mogą odbywać się w spokojnej, luźniejszej atmosferze, dając pracownikom odrobinę wytchnienia, ale i nasuwając często zupełnie nowe pomysły i rozwiązania na dalszy rozwój biznesu. Dobrze zorganizowana delegacja powinna być zapamiętana na długo, najlepiej w samych superlatywach.