Aug 18, 2020

Dział: Porady

Kolorowe soczewki zerówki – hit czy kit

Kolorowe soczewki zerówki – hit czy kit

Współcześnie wykorzystujemy każdą okazję, aby wyróżnić się wyglądem, prawda? Kolorowe włosy, różnego rodzaju upięcia czy indywidualny strój ubierania to jedno. Ale co jeśli możemy zmienić tylko kolor oczu? Producenci szkieł kontaktowych proponują zupełnie inne rozwiązanie – kolorowe soczewki kontaktowe zerówki.

Kolorowe szkła kontaktowe zerówki na przestrzeni ostatnich lat stały się niezwykle popularne. Z ich pomocą można zupełnie odmienić cały wygląd zewnętrzny, bez zbędnego wydawania pieniędzy. W ostatnich latach soczewki zerówki opanowały nie tylko modę miejską, ale coraz częściej pojawiają się na pokazach wielkich domów mody. Stały się zatem elementem stylizacji, podbijając tym serca wielu kobiet.

Soczewki zerówki – jakie wyróżniamy rodzaje

Internetowe sklepy optyczne w swojej ofercie posiadają szeroki wybór soczewek zerówek. Szkła kontaktowe różnią się od siebie nie tylko zastosowaniem, ale także właściwościami. Wyróżniamy przede wszystkimi kolorowe soczewki barwione na standardowe kolory oczu oraz bardziej szalone odcienie jak czerwienie, czernie, fiolety. Niektóre modele zerówek optycznie powiększają oko, przez co doskonale sprawdzą się u osób, które chciałyby w szybki sposób odmienić wygląd swojej twarzy.

Prawdziwym hitem są soczewki z dodatkowymi wzorami na jej powierzchni. Nie nadają się one do codziennego użytku, ale podczas karnawału, sylwestra i innej imprezy, będą stanowiły świetne uzupełnienie stroju.

Niezwykle popularne są również soczewki zerówki podkreślające naturalne obramowanie oka. W ten sposób można w łatwy sposób odmienić swój wygląd w kilka sekund. Ciekawym sposobem na podkreślenie stylizacji jest założenie soczewek, które zmieniają kształt źrenicy – na przykład na kocią. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się podczas imprezy kostiumowej.

soczewki podkreślające kolor oka

Kolorowe soczewki na imprezę? Czemu nie!

Szkła kontaktowe zerówki świetnie sprawdzą się do noszenia na co dzień, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na ich zakup w jednym z trzech standardowych kolorów. Kiedy jednak wybieramy się na imprezę i pragniemy dodać coś więcej do naszej stylizacji, dobrym wyborem będą soczewki kontaktowe ze wzorem lub innym, ciekawym kolorem. Za pomocą zerówek można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty i z pewnością zrobić wrażenie na innych uczestnikach wydarzenia. Z tego też powodu kolorowe soczewki zerówki są coraz częściej wykorzystywane jako element garderoby.

Soczewki kolorowe jako sposób na zmianę wyglądu

Jeśli pragniemy w szybki sposób odmienić swój wygląd na kilka godzin, nie ma lepszego sposobu niż założenie kolorowych soczewek zerówek. Dzięki nim możemy podkreślić naturalną barwę tęczówki, nadając spojrzeniu głębi i wyrafinowania. Dodatkowo posiadając małe oczy, można je optycznie powiększyć. Aktualnie kolorowe soczewki kontaktowe to jeden z najprostszych sposobów na szybką odmianę wizerunku.

zmiana wyglądu przez soczewki

Bezpieczne noszenie kolorowych szkieł kontaktowych

Wiele osób zastanawia się czy noszenie kolorowych soczewek zerówek jest bezpieczne. Ze względu na ich charakter można traktować ich zakładanie jako element codziennej rutyny. Warto jednak pamiętać, że nawet zwyczajne zerówki wymagają dokładnej pielęgnacji opisanej przez producenta. Odpowiednio dobrane zerówki, a także zachowanie pełnej higieny podczas ich aplikowania oraz zdejmowania, są w pełni bezpieczne dla wzroku.

Sam pigment został zamknięty w powierzchni soczewki, dzięki czemu można je nosić bez ryzyka, że kolor mógłby przedostać się do oka. Istotne jest jednak, odpowiednie dobranie wielkości soczewki – zbyt duża będzie uwierać, doprowadzając do suchości oka, a także jego podrażnienia.

Nowoczesne soczewki zerówki są produkowane z materiałów przepuszczających powietrze. Dzięki temu są one niewyczuwalne podczas noszenia. Dodatkowo dostępne w sprzedaży kolorowe szkła kontaktowe posiadają odpowiednie certyfikaty, a ich wykonanie spełnia wymogi medyczne.

Kolorowe soczewki kontaktowe – hit czy kit?

Kolorowe soczewki zerówki to absolutny hit. Na ich zakup i regularne noszenie decyduje się coraz więcej kobiet, ponieważ wiedzą, że z ich pomocą mogą zupełnie odmienić swój wizerunek, podkreślając tym samym indywidualny charakter. Nie są drogie i bez obaw można je nosić na co dzień. Ogromna gama kolorystyczna soczewek zerówek, a także ich szerokie zastosowanie sprawiają, że ten rodzaj szkieł kontaktowych powinien znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.