Nov 12, 2015

Dział: Prawo

Kancelaria prawna od zadań specjalnych, jak ją znaleźć?

Kancelaria prawna od zadań specjalnych, jak ją znaleźć?

Rzadko kiedy zdarza się, że potrzebujemy prawnej pomocy. Na co dzień raczej zwykli obywatele nie miewają problemów z prawem i nie muszą konsultować się z prawnikiem. Kancelaria adwokacka jest jednak również miejsce, do którego można się w każdej chwili udać po poradę w różnych kwestiach.

Jakimi sprawami zajmują się adwokaci?

Wielu osobom wydaje się, że jedynie kryminaliści i osoby, które mają problemy z łamaniem litery prawa, korzystają z usług prawniczych. Jest to duży błąd w myśleniu. Z pomocy prawnika można bowiem skorzystać kiedy zakłada się nową firmę, lub w kwestiach spadkowych. Kancelarie adwokackie nie zajmują się przecież jedynie prawem karnym, ale również cywilnym i handlowym.

Naturalnie każda z nich ma swoich specjalistów, którzy wyspecjalizowali się w danej dziedzinie prawa. Okazuje się jednak, że obywatele najczęściej korzystają z pomocy prawników, w kwestiach dotyczących prawa cywilnego i rodzinnego. Coraz częściej dochodzi bowiem do rozpadu małżeństw i omawiane są z prawnikami kwestie rozwodowe i opieki nad dziećmi.

Również w sądach toczy się najwięcej rozpraw, które dotyczą właśnie rozwodów i opieki nad małoletnimi dziećmi oraz podziału majątku – mówi nam adwokat z kancelarii IZZ – http://www.kancelaria-prawnicy.pl. Wielu prawników wyspecjalizowało się więc w tej tematyce. Niektórzy z nich uchodzą wręcz za ekspertów w swojej dziedzinie i trzeba długo czekać w kolejce, aby dostać się do nich. W takich wypadkach należy się również liczyć z wysokimi kosztami obsługi naszej sprawy przez danego prawnika. Warto jednakże zdecydować się na skorzystanie z usług takiego specjalisty, jeżeli jest nas oczywiście na to stać. Często udaje się mu bowiem wynegocjować doskonałe warunki rozwodu.

kancelaria adwokacka

Największe obawy dotyczą zazwyczaj podziału wspólnego majątku oraz kwestii opieki nad dziećmi. W Polsce przewagę mają tu nadal kobiety, którym to sądy najchętniej przyznają taką opiekę, jednakże coraz więcej mężczyzn decyduje się na walkę z tym stanem rzeczy.

Jak cenią się usługi prawnicze?

Honorarium prawnika może być ustalone na samym początku jako konkretna kwota lub po prostu jako jakiś określony procent gwarantowany od uzyskanej sumy. Jest to najczęściej stosowana praktyka, w szczególności przez renomowane kancelarie, które liczą na duże zyski z wygranej sprawy. Niestety, aby móc cieszyć się wygraną sprawą lub sprawiedliwym w naszym mniemaniu podziałem majątku, trzeba liczyć się z tym, że konieczne będzie pokrycie niezwykle wysokich kosztów obsługi adwokackiej.

Również osoby, które oskarżone są o przestępstwa i inne przewinienia, powinny wybierać najlepszych adwokatów. Cenią się oni bardzo wysoko, ale niejednokrotnie są w stanie wynegocjować z prokuratorem rozsądną karę lub uchronić oskarżonego od kary bezwzględnego pozbawienia wolności. Jeżeli kogoś jest na to stać, nie powinien wybierać obrońcy z urzędu. Są to oczywiście również dobrzy profesjonaliści i doskonali prawnicy, jednakże nic nie motywuje ich, aby walczyć aż tak zażarcie, jakby liczył na to klient. Jest to przykra prawda, ale wiadomo, że duże pieniądze motywują najlepiej do działania każdego, nawet największego profesjonalistę. Niestety, nie każdego oskarżonego o czyny zabronione, stać jest na pomoc profesjonalisty z prawdziwego zdarzenia.