Jun 19, 2015

Dział: Przydatne produkty

Jakie zabawki warto kupić?

Jakie zabawki warto kupić?

Rynek zabawek rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy aż tyle ciekawych propozycji do wyboru. Obecnie panuje absolutny przesyt i właściwie nie wiadomo co kupić dziecku. Producenci zachwalają swoje produkty jednak mało jest zabawek naprawdę wartościowych, które zapewniają nie tylko dobrą zabawę ale pozwalają na rozwijanie wyobraźni.

Zabawki z serii Tomek i Przyjaciele

Z tą serią spotkałem się już jakiś czas temu kiedy mój siostrzeniec był u mnie w odwiedzinach. Na początku podszedłem do tych zabawek z dystansem bo ileż to już było tych plastikowych kolejek, które w ostatecznym rozrachunku okazywały się jakąś kupą złomu. Tutaj jednak było odrobinę inaczej.

Mój siostrzeniec powiedział “wujek, chodź. Coś ci pokaże ale coś super”. No i poszedłem. Rozłożył kolejkę Tomek i Przyjaciele a ja z nieufnością dalej obserwowałem jakie to zabawki dzisiaj robią. Za moich czasów czegoś takiego nie było. Żadnej elektryczności w zabawkach, żadnych udogodnień. A tutaj zaskoczenie – wziąłem jedną kolejkę do ręki i zobaczyłem, że jest wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku. Nie to co te wszystkie beznadziejne zabawki z Chin – pomyślałem. Dobre motywy graficzne tylko utwierdziły mnie w przekonaniu, że ta seria zdecydowanie daje rade.

Kiedy skończyliśmy się bawić kazałem mojemu siostrzeńcowi schować zabawki do estetycznego opakowania. Potem jeszcze rozmówiłem się z mamą malucha a moją siostrą. Powiedziała, że to najlepsze zabawki z jakimi się spotkała i może je polecić każdemu. Fajnie – pomyślałem – no ale szkoda, że nie jestem już dzieckiem…

tomekiprzyjaciele