Oct 5, 2017

Dział: Porady

Jak wybrać odpowiednią firmę logistyczną?

Jak wybrać odpowiednią firmę logistyczną?

Firmy logistyczne są obecnie coraz powszechniejsze na rynku i z roku na roku powstaje ich coraz więcej, więc decydując się na podjęcie współpracy z jedną z nich konieczne będzie dokonanie odpowiedniego wyboru. Z racji dużej konkurencji panującej na rynku między firmami logistycznymi wybranie jednej właściwej może okazać się sporym wyzwaniem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na skorzystanie z usług firmy logistycznej?

Wybór firmy logistycznej

W pierwszej kolejności każda osoba, która chciałaby skorzystać z usług firmy logistycznej powinna zrobić rozeznanie jakie formy działają na rynku. Firma logistyczna, która utrzymuje się od dłuższego czasu i posiada wielu klientów prawdopodobnie świetnie radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Podejmując decyzję o wyborze jednak powinniśmy zwrócić uwagę również na mniejsze działalności, które bardzo często oferują takiej samej jakości usługi co duże, popularne firmy, jednak za mniejszą cenę. Dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie opinii klientów, które zazwyczaj są dostępne na Internecie. Aby zapoznać się z usługami danych firm należy dokładnie przejrzeć ich strony internetowe, tak aby mieć pojęcie o działalności. Warto także zajrzeć na stronę logistyczni24.pl, gdzie znajdziemy opinie i oceny firm logistycznych. Swje profile mają tam między innymi Muller International Spedition, Schnaider Group, Pax Logistics czy też LKW Fredrich.

Jeśli, któraś w firm logistycznych zwróci naszą uwagę należy dokładnie zapoznać się z jej doświadczeniem. Jeśli dana firma obsługiwała już wielu klientów, których wymagania były podobne do naszych, możemy być spokojni, że wybrana firma spełni nasze oczekiwania.

Zwróćmy uwagę również na organizację czasową danej firmy. Decydując się na skorzystanie z usług firmy logistycznej w znacznej większości zależy nam w głównej mierze na dobrze zaplanowany transport, który zagwarantuje szybkie dostarczenie danych produktów w określone miejsce. Wielu przedsiębiorców zgodnie stwierdza, że jeśli forma gwarantuje szybką przesyłkę, nie warto na niej oszczędzać. Co prawda, czas dotarcia wysyłki na miejsce jest uzależniony od wielu czynników, jednak niektóre firmy logistyczne potrafią zaplanować i zorganizować nawet najbardziej skomplikowane trasy, byleby przesyłka dotarła cała i na czas.

pks24 warszawa

Oferty firm logistycznych

Firmy logistyczne coraz częściej oferują kompleksową usługę, co bardzo odpowiada wielu przedsiębiorcom. Nie muszą oni korzystać z kilkunastu przedsiębiorstw-jedna firma logistyczna zajmie się praktycznie wszystkim. Utrzymanie stałych kontaktów sprawia, że współpraca jest sprawniejsza i przyjemniejsza. Decydując się na współpracę z daną firmą logistyczną zwróćmy uwagę czy jest ona elastyczna i potrafi dostosować się do indywidualnych wymagań danego klienta. Aby mieć jeszcze większą pewność, że wybrana przez nas firma ma odpowiednie kwalifikacje, sprawdźmy jakie licencje posiada. Zazwyczaj informacje te są zawarte na stronach internetowych danych przedsiębiorstw, dlatego koniecznie zwróćmy na ten aspekt uwagę.

Pamiętajmy, że na usługach firmy logistycznej nie warto oszczędzać. Decydując się na usługi tańszej firmy, zazwyczaj uzyskamy gorszej jakości obsługę, przez co np. będziemy musieli ponosić wyższe koszty związane z transportem czy dystrybucją produktów.

Po podjęciu współpracy również należy zwrócić uwagę jak przebiegają relację, czy jesteśmy zadowoleni, a może jednak nie takie były nasze oczekiwania. Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak kontakt-czy jest płynny, czy utrudniony, czy firma bierze nasze zastrzeżenia pod uwagę. Takie drobne elementy wpływają na całość współpracy. Jeśli nie jesteśmy w pełni zadowoleni z wybranie firmy logistycznej nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości, tylko zmienić jak najszybciej firmę. Pamiętajmy, że od współpracy z firmą logistyczną zależy przyszłość naszej działalności, dlatego odpowiedni wybór jest bardzo ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na wiele aspektów.