Dec 3, 2015

Dział: Nieruchomości

Jak uniknąć błędów podczas odbioru mieszkania?

Jak uniknąć błędów podczas odbioru mieszkania?

Niestety dość trudno jest unikać błędów i pomyłek przy wyborze mieszkanie. Jednakże jako że jest to decyzja bardzo ważna, w wielu przypadkach – to największa życiowa inwestycja, dlatego nie można dopuścić do tego, by te decyzje były podejmowane pochopnie. Dzięki temu, że będzie się je podejmować faktycznie po przemyśleniu takich kwestii, po dokładnym zapoznaniu się z danym lokalem, sprawdzeniu, co ma on nam do zaoferowania, jakie ma warunki, możliwości – będzie można takie decyzje podejmować.

Odbiór mieszkania a ocena pracy dewelopera

Dlatego taki techniczny odbiór mieszkań pozwoli faktycznie przekonać się, czy stan, który nam prezentuje deweloper, jest zgodny z całą dokumentacją projektową. Czy zgadzają się wymiary poszczególnych pomieszczeń, a tym samym powierzchnia – przecież od tego zależy cena. Poza tym sprawdzane są różne instalacje, to, czy budynek jest w dobrym stanie technicznym itd. Ma to więc tak naprawdę niebagatelne znaczenie. Tym bardziej więc warto zainwestować w taką możliwość, jaką jest dokładne sprawdzenie stanu budynku, stanu mieszkania, niewprawne oko nie dostrzeże pewnych rzeczy, szczególnie, ze deweloperzy opanowali do perfekcji pewne sztuczki, pozwalające na uczynienie mieszkania w dużej mierze bardziej atrakcyjnym wizualnie.

Odbiór mieszkania pozwala odkryć niedoróbki

Pewne rzeczy można ukryć zamaskować, można je tak przedstawić, że osoba, która się na tym po prostu za bardzo nie zna, nie będzie w stanie tego ocenić. Dlatego jak najbardziej można do tego nie dopuścić i sprawdzić, czy faktycznie rzeczywistość jest tak różowa, jak próbuje nas do tego przekonać sprzedawca. W tym celu po prostu warto taki odbiór techniczny zamówić, by wiedzieć, z czym mamy faktycznie do czynienia i jak się to wszystko w praktyce może przedstawiać. To pozwala na dokładne sprawdzenie wszystkich tych danych i możliwości, które tutaj mogą być brane pod uwagę. Dlatego te techniczne kwestie, o jakich tutaj mowa, tym bardziej się powinno zawsze uwzględniać. Dzięki temu potem nie będzie takich sytuacji, że dopiero po wprowadzeniu się do takiego mieszkania, po jakimś czasie eksploatacji, krok po kroku, stopniowo, wychodzą na jaw różne niedoróbki. Mogą być one tak sprytnie ukryte, że wyjdą na jaw dopiero, gdy się tam wprowadzimy.

Odbiory mieszkania

Dlatego trzeba do tego nie dopuścić. Jeśli taki odbiór techniczny stwierdzi, że coś się tam nie zgadza, że coś trzeba poprawić, że coś jest niezgodne z projektami – deweloper musi przed przekazaniem tego mieszkania nowemu właścicielowi te wspomniane niedoróbki usunąć, co ważne, na swój koszt. Tutaj może być więc to jedyne rozwiązanie, które sprawi, że takie mieszkanie będzie gotowe do użytkowania i będzie można faktycznie przystąpić do jego eksploatacji. Wtedy taki nabywca zyskuje po prostu pewność, że faktycznie udało się mu dopełnić tych wszystkich niezbędnych formalności, jakie tutaj mogłyby być brane pod uwagę i wykorzystane, w celu zapewnienia sobie takich dogodnych warunków. Dlatego to jest zawsze bardzo ważne i trzeba to każdorazowo uwzględniać, dokonując takiego wyboru, który potem rzutuje na jakość życia, więc jest ważny.