Jul 18, 2016

Dział: Porady

Gdzie i kiedy podróżować z psem?

Gdzie i kiedy podróżować z psem?

Zdecydowanie pogodę, którą mamy za oknem sprzyja zarówno tym krótszym jak i także dłuższym wyjazdom wakacyjnym czy też rekreacyjnym. Zauważalne jest, że coraz więcej Polaków decyduje się spędzić urlop z psem. Jednak musimy na tym etapie zaznaczyć, że na tle innych krajów nasza kochana Polska wypada naprawdę słabo. Jednak co roku wczasowiczów z psami zdecydowanie przybywa.

Jednak każdy kto ma ochotę na wakacje z psem to musi wiedzieć, że do wyjazdu takiego należy się odpowiednio przygotować. Pierwsza kwestia to fakt, że musimy dokładnie wiedzieć gdzie mamy zamiar się udać. Musimy psa do podróży dokładnie przygotować. Nie może podróż być dla niego koszmarek.

Po drugie powinniśmy pomyśleć i dokładnie zastanowić się nad środkiem transportowym. Jeśli chodzi o wybór miejsca to po pierwsze powinniśmy się dostosować do potrzeb naszego czworonoga. Musimy dokładnie wiedzieć czy wizja naszego spędzania urlopu oby na pewno pasuje do trybu życia właśnie naszego psa. Naprawdę widok psa w zatłoczonych kurortach czy też cały dzień zamkniętego w hotelu jest naprawdę widokiem bardzo przykrym. Jeśli właśnie tak chcemy potraktować naszego psa podczas urlopu to już lepiej rozejrzeć się za domowym hotelem dla zwierząt czy też pomyśleć nad zostawieniem psa u kogoś z rodziny. Tanie pokoje na wakacjach

Wakacje muszą być przecież przyjemne zarówno dla właścicieli psa jak i dla niego samego. Musimy także zdawać sobie sprawę, że w niektórych miejscach zobaczymy na własne oczy znak informujący nas o całkowitym zakazie wprowadzania psów. Zdecydowanie nie powinniśmy w takie miejsca chodzić z psem ponieważ nie dość, że jest to całkowicie zabronione to jeszcze możemy zostać ukarani mandatem około nawet pięciuset złotych. Takie miejsca to na przykład Parki Narodowe. Nie we wszystkich jest oczywiście zakaz, jednak w niektórych takowy zakaz spotkamy. Całkowite zabronione jest wejście do takich Parków Narodowych jak: Bieszczadzki, Babiogórski, Drawieńskie, Bory Tucholskie, Pienińskie, Woliński czy też Poleski.

Jednak jak wiemy przepisy się zmieniają. Dlatego też jako właściciele psów jesteśmy zobowiązani do zapoznania się ze wszelkimi takimi właśnie zakazami. Oczywiście kwatery to także ważny element, który musimy sobie odpowiednio przeanalizować przed wyjazdem. Na pewno nie powinniśmy jechać z psem „w ciemno”. Takie zachowanie naprawdę może okazać się mocno ryzykowne. Powinniśmy przede wszystkim wybrać takie kwatery, które okażą się dla psa komfortowe.

Jednak powinniśmy także zadbać by dana kwatera miała dostęp do balkonu czy też do tarasu. Pies wtedy w razie upału może sobie leżeć spokojnie. Ważne jest także, by pokój nie był zbyt mały. Pies, a szczególnie te psy należące do większych muszą mieć odpowiednią ilość miejsca. Poleca się by osoby podróżujące z psami wynajmowały kampingi czy też domku. Bezpośrednie wyjście na pole czy też na plażę jest naprawdę bardzo komfortowe dla psa jak i przecież dla nas. Chyba każdy lubi z nas sobie troszkę odpocząć na świeżym powietrzu czy grillować sobie.