Apr 18, 2016

Dział: Porady

Fotograf na weselu – za i przeciw

Fotograf na weselu – za i przeciw

To, że przygotowania do ślubu i wesela pochłaniają nie tylko mnóstwo pieniędzy, ale i czasu nie jest raczej tajemnicą. Widać to po prostu w tym uroczystym dniu, ale wynika to z rozmów przeprowadzonych z państwem młodym, które otwarcie mówi, że są wykończeni całą tę bieganiną. Do samego końca ustalać bowiem trzeba było menu, szczegóły z fotografem weselnym, z wodzirejem i tak dalej i tak dalej. Do tego odbieranie potwierdzeń obecności i płacenie za ostateczną ilość gości. Wszystko to może wykańczać. Do tego sesje ślubne, to znaczy jedna sesja, na której trzeba być uśmiechniętym i udawać wypoczętych. Nie jest to łatwe zadanie.

Fotografia ślubna – na co zwrócić uwagę

Na szczęście coraz popularniejsze jest wykonywanie jej w inny dzień niż dzień ślubu. Wszystko jest do ustalenia wraz z fotografem weselnym. Wydaje się, że takie rozwiązanie jest najlepsze, jednak jak będzie, to wszystko zależy od nowożeńców. Zastanawiać się jedynie można czy ta cała otoczka towarzyszącą uroczystości zawarcia związku małżeńskiego nie jest zbędna. Dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość osób skupia się na tym, aby było ładnie na ślubie, a potem żeby wesele wypadło perfekcyjnie. Wydaje się jednak, że ważniejsze jest przygotowanie narzeczonych do tego pięknego, ale przy tym trudnego stanu małżeńskiego. Pisze się o tym z tego względu, żeby potem jedynym co łączyć będzie nowożeńców nie były zdjęcia pozostałe po wykonanej sesji ślubnej. Często niestety tak jest, że młodzi rzucają się w wir codziennych obowiązków, gonią za karierą i pieniędzmi zaniedbując przy tym wzajemną relację. I tak coraz bardziej zaczynają się od siebie oddalać, aż stają się sobie obcy. Tak im się przynajmniej wydaje, bo w rzeczywistości jest tak, że codzienność zakopała wszystkie ciepłe uczucia, które połączyło tych dwoje. Opłaca się zatem od samego początku walczyć o uczucie, o związek. I ta walka podjęta już od samego początku przejawiać się może tym, że mniej czasu poświęcać się będzie na całą bieganinę związaną z przygotowaniami zewnętrznymi, a więcej na wspólne rozmowy, może nawet wyciszenie w celu ponownego przemyślenia decyzji o małżeństwie (po to, by mieć całkowitą pewność, że nie została ona podjęta pochopnie).

ślub

Dlaczego to takie ważne? Bo wesele się kiedyś skończy, fotograf weselny pojedzie, goście wrócą do domu, wodzirej zabierze sprzęt, a małżonkowie ze sobą zostaną. Właśnie ze sobą i to na całe życie. Każde przygotowania do ślubu powinny w głównej mierze opierać się na przygotowaniach tych dwojga, a nie wyborze ciast, odpowiedniego miejsca na sesję ślubną (poprzedzoną wyborem odpowiedniego weselnego fotografika). Ten czas młodzi mogliby przeznaczyć na spotkanie i rozmowę z jakimś wieloletnim małżeństwem. Takie zejście się może pomóc młodym zrozumieć wiele kwestii, może rozwiać jakieś wątpliwości. Może ono uświadomić trud wspólnego życia, ale jednocześnie wskazać te cudowne chwile, dla których warto się starać i walczyć o związek. Gdy w tego typu informacje narzeczeni zostaną zaopatrzeni mogą dopiero zająć się przygotowaniami, tymi bardziej przyziemnymi.