Aug 29, 2016

Dział: Porady

Dziecko na koloniach? Przygotuj je dobrze!

Dziecko na koloniach? Przygotuj je dobrze!

Jak większość mam pewnie i Ty zastanawiasz czy Twoje dziecko będzie tęsknić za domem gdy jest na koloniach czy też na obozie. Nie powinniśmy się jednak zbytnio przejmować. Dlaczego? Ponieważ według przeprowadzonych badań jak i według przeprowadzonych analiz całkiem dobrze kolonie letnie i zimowe znoszą. Musimy jednak dokładnie wiedzieć co zrobić, by podobnie było właśnie z naszym dzieckiem. Przede wszystkim powinniśmy przygotować dziecko na nowe doświadczenia. Przed wyjazdem powinniśmy przede wszystkim dużo opowiadać o życiu na koloniach. Powinniśmy dokładnie naszemu dziecku wyjaśnić, że obozy dla dzieci są bardzo fajne i że śpi się tak w dużych salach.

Przezorny zawsze ubezpieczony

Oprócz tego organizowane są liczne wycieczki jak i także liczne konkursy. Warto także wspomnieć o tym, że z życiem kolonijnym wiążą się także pewne ściśle określone obowiązki. Musimy wyjaśnić, że trzeba samodzielnie kłaść się do łóżka czy też przestrzegać ciszy nocnej. Powinniśmy także naszego maluszka uprzedzić, że może także posprzeczać się ze swoim ulubionym kolegą oraz dostać na kolacje do jedzenia potrawę, które po prostu nie znosi. Gdy to wszystko będzie wiedzieć to znacznie łatwiej zniesie później pewne ewentualnie niedogodności. Świetnie gdy nasze dziecko może na kolonie pojechać ze swoim rodzeństwem czy też ze swoim najlepszym przyjacielem. Jeśli chodzi o kierunki takowych wyjazdów to z pewnością pierwszy wyjazd nie powinien być przez nas organizowany zbyt daleko od domu. Gdy będzie do bliższa odległość to nasze dziecko będzie czuła się znacznie bezpieczniej i pewniej. Przecież w razie jakiś określonych jasno powodów może stać się tak, że po prostu po nasze dziecko przyjedziemy. Otuchy dziecku mogą także dodać telefoniczne rozmowy.

obozy_ActiveCamp

Najpierw porozmawiaj z dzieckiem

Powinniśmy się z naszym dziecku umówić na dosłownie kilkuminutowe rozmowy na przykład co dwa lub też co trzy dni. Często jest jednak także tak, że nasze dziecko dzwoni do nas z kolonii domagając się wręcz byśmy je z kolonii tych zabrali. Co wtedy możemy zrobić? Musimy wiedzieć jaki jest powód. Gdy powód jest bardzo błahy na przykład taki jak kłótnia z kolegą to zdecydowanie powinniśmy pozwolić się naszemu dziecku wyżalić, pocieszyć go jak i także obiecać, że jutro do niego zadzwonimy. Jest bardzo duża szansa, że do tego czasu kryzys zostanie w całości zażegnany. Jeśli jednak tak nie stanie się to powinniśmy się skontaktować z wychowawcą i poprosić go by zainteresował się sprawą oraz w pewien sposób pomógł rozwiązać problem. Dopiero w momencie gdy to nie pomoże to powinniśmy pojechać i zabrać dziecko z kolonii. Przecież ten wyjazd powinien być dla niego frajdą, a nie jakąś udręką. Najlepiej gdy wyjazdy są zorganizowane przez szkołę. Zwykle do dyrekcji szkoły mamy zaufanie i jest także większa szansa, że nasze dzieci na koloniach będą miały towarzystwo, które już znają ze swojej szkoły. Warto jako rodzic wcześniej zapoznać się ze wszystkimi poradami, które znajdziemy w Internecie czy też w różnego rodzaju poradnikach.

Więcej tutaj <<<