Aug 2, 2016

Dział: Przydatne produkty

Działalność, która świadczy usługi bhp – co powinieneś wiedzieć?

Działalność, która świadczy usługi bhp – co powinieneś wiedzieć?

Gdy ktoś ma pasję w postaci zainteresowań branżą bezpieczeństwa oraz higieny pracy może tą pasję wykorzystać do celów zarobkowych. W jaki sposób? Wystarczy założyć działalność, która świadczy obsługę BHP. Co może niektórych zdziwić świadczenia z zakresu obsługi BHP nie wymagają szczególnych warunków by mogły być prowadzone przez daną osobę. Samo otwarcie własnej firmy nie jest rzeczą trudną. Można nawet rzec, że jest banalnie prosta. Od czego więc powinniśmy zacząć? Po pierwsze należy wybrać formę prowadzenia przez nas działalności gospodarczej. Kolejny krok to złożenie wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki. Taki wniosek możemy złożyć osobiście w urzędzie gminy lub możemy to zrobić przez Internet.

BHP nawet dla laików

Bardzo dużą zaletą jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej już od momentu złożenia samego wniosku. Jedynie trzeba pamiętać, że mamy 7 dni na dokonanie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych zgłoszenie odpowiednich ubezpieczeń. Z uwagi na to, że ta działalność gospodarcza polega na świadczeniu usług z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy nie jest działalnością, która jest regulowana w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności. Nie trzeba więc spełniać żadnych warunków, by takową działalność gospodarczą prowadzić. Jak zostało pokazane powyżej sama procedura utworzenia firmy specjalizującej się obsługą bhp nie jest specjalnie skomplikowane. Dużym ułatwieniem jest fakt, że osoba, która podejmie samozatrudnienie może liczyć na pewne wsparcie finansowe. Wsparcie można uzyskać ze środków unijnych. Środki unijne pozwolą nam na zakup odpowiedniego wyposażenia. Niezbędne wyposażenie to na pewno projektor multimedialny, odpowiedni komputer wraz z oprogramowanie czy na przykład wszelkie pomoce dydaktyczne. Wszystkie wymienione sprzęty i rzeczy są kosztowne.

bhp

Bez gotówki nie będziemy mieli szans na ich zakup. Wszystko jak widzimy jest niezwykle proste. Czy to nie jest zachętą do otwierania właśnie takowej działalności gospodarczej? Może obsługa BHP nie jest wcale taka trudna i można na niej zarobić całkiem duże pieniądze? A jednak nie każdy decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej. Co ich zniechęca? Z pewnością zniechęca ich konkurencja. Konkurencja jest widoczna w każdej z branż. Każdy przedsiębiorca narzeka na brak klientów. O odpowiednią klientelę jest niezwykle trudno. Dużo większe szanse firmy na swoje utrzymanie mają w większych miastach. Wynika to z tego, że rynek jest duży i tym samym mamy duże szanse na przetrwanie. Jak to się mówi bez ryzyka nie będzie zabawy. Gdy nie zaryzykujemy nigdy nie osiągniemy dobrych wyników, stałych klientów, a co za tym idzie nie będziemy mieć żadnych zysków. Przed założeniem działalności z obsługą bhp powinniśmy dokładnie ocenić swoje szanse na przetrwanie. Powinniśmy także znać zagrożenia, które mogą nas spotkać. Gruntowna analiza to połowa sukcesu.