Sep 2, 2015

Dział: Zdrowie

Domowe wizyty medyczne

Domowe wizyty medyczne

Rozwiązania, jakie zapewnia nam dzisiejsza medycyna, pozwala na leczenie się w warunkach domowych. Jest to wyjście dla osób szczególnie chorych.

Nowoczesne podejście o pacjenta

Nie da się ukryć, że chyba najważniejszą rzeczą dla większości ludzi jest zdrowie ich samych oraz najbliższych. Od tego właśnie zależy przede wszystkim poziom zadowolenia z życia. Jeśli borykamy się z poważną jednostką chorobową, to niewiarygodnie trudno jest nam znaleźć powody do radości w życiu codziennym. Szczególnie wtedy, gdy dolegliwości uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Ku uciesze wszystkich ludzi medycyna nieustannie się rozwija i proponuje coraz więcej metod, narzędzi oraz technik w zakresie leczenia, diagnostyk oraz profilaktyki, a więc trzech filarów medycyny.

Domowe leczenie – dla kogo?

ciśnienie

Kroplówki podłączane przez pielęgniarkę w domowych warunkach mogą być o wiele bardziej przyjemne.

Z pozoru wydawać by się mogło, że najważniejsze jest leczenie pacjentów przebywających w szpitalach. Jednak okazuje się, że niewiarygodnie istotne są pozostałe kwestie dotyczące osób chorych, które przebywają w domu. Diagnostyka oraz leczenie takich pacjentów jest szczególnie ważne.

Stan zdrowia często nie pozwala im wykonywać codziennych czynności w sposób sprawny, nie mówiąc już o udaniu się do lekarza czy na badanie. W momencie, gdy pacjent zmaga się z chorobą i wskazaniem dla niego jest leczenie się w domu, nieuniknione są wizyty domowe.

Najczęściej wymagają tego osoby w śpiączce. Jeżeli pacjent długo nie wybudza się ze śpiączki, może być leczony w warunkach domowych. Poza tym, w domu przebywają osoby obłożnie chore, które wymagają regularnych wizyt pielęgniarki i lekarzy. Często, wizyty takie są potrzebne tym, którzy ulegli ciężkiemu wypadkowi ale zostali wypisani ze szpitala. Jest to komfort dla pacjentów w podeszłym wieku oraz dla tych osób, które nie posiadają auta, a dostanie się do szpitala lub przychodni stanowi dla nich duży problem.

Lekarze oraz pielęgniarki, które odwiedzają osoby chore w ich domach, mogą przeprowadzić proste badania lub zabiegi. W przypadku ciężkiego stanu pacjenta, który wymaga operacji lub specjalistycznych badań, zostaje on przewieziony do szpitala, często ambulansem.

Podejście większości współczesnych lekarzy oraz innych przedstawicieli służby zdrowia do pacjentów stale się zmienia. Warto podkreślić, że na lepsze.

Szansa dla ciężko chorych osób

pielęgniarka

Niestety, ale coraz więcej osób zmaga się z różnymi chorobami. Niewiarygodnie dużo osób należy do pacjentów, którzy leczą się w domu z różnych powodów.

Bardzo często, wizyty domowe są dla nich jedynym rozwiązaniem, ponieważ tylko ona pozwala na codzienne, prawidłowe pielęgnowanie pacjenta w śpiączce, po operacji lub po ciężkim wypadku.

Rodzaje usług, jakie może wykonać pielęgniarka dla osoby chorej, leczonej w domu, to regularne zakładanie kroplówek, zmiany opatrunków, pobieranie krwi i przeprowadzanie badań diagnostycznych.

Profesjonalne wizyty domowe oferuje firma D&J Medica, w której pielęgniarki posiadają ponad kilkuletnie doświadczenie i odpowiednie podejście do pacjenta.