Nov 17, 2020

Dział: Porady

Dlaczego warto zainwestować w okna PCV?

Dlaczego warto zainwestować w okna PCV?

Decydując się na budowę domu warto wybierać takie rozwiązania, które cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Wybierając okna warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, ale także koszty utrzymania danego rozwiązania. Na komfort użytkowania mieszkania lub domu składa się wiele czynników, jednakże najważniejszym z nich jest izolacja, którą zapewniają odpowiednio dobrane okna.

Jaki rodzaj okien wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okien w zależności od wykorzystanego materiału do produkcji oraz samego procesu technologicznego. Najpopularniejsze są okna wykonane z materiału PCV oraz drewniane. Każde z nich ma swoje walory estetyczne oraz izolacyjne, które gwarantują odpowiedni komfort użytkowania. Stając przed dylematem wyboru rodzaju okien warto zwrócić uwagę na materiał ich wykonania.

Okna PCV cieszą się niezwykle dużą popularnością, ponieważ są wysoce odporne na oddziaływanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Ramy wykonane z tworzywa pozwalają na zachowanie dużego komfortu podczas użytkowania oraz nie wymagają renowacji tak jak w przypadku produktów drewnianych. Dużą zaletą elementów wykonanych z materiału PCV jest ich wysoka odporność na wyginanie, stabilność oraz dobrą izolację cieplną. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż wybierając okna PCV można dopasowywać je kolorystycznie wedle upodobań klienta.

Drewniane wyroby podatne są na odkształcanie, co wymaga specjalnego podejścia podczas ich montażu
w budynku. Wyroby z drewna najczęściej montowane są w budynkach i wnętrzach o klasycznym wyglądzie, ponieważ wymagają one regularnej konserwacji. Oznacza to, że są to wyroby znacznie bardziej wymagające aniżeli produkty z PCV.

Istotny jest jednak fakt, że wysokiej klasy okna plastikowe są nie tylko tańsze od drewnianych odpowiedników, ale także znacznie lepiej izolują pomieszczenia, a także nie wymagają okresowych napraw czy konserwacji. Podsumowując tematykę okien można śmiało stwierdzić, że okna PCV są znacznie odporniejsze, lżejsze oraz tańsze w stosunku do innych ich rodzajów. Okna drewniane ze względu na wysoką cenę są polecane dla zamożniejszych klientów, którzy cenią sobie klasyczny wygląd.

Inwestycja w PCV – zalety

Decydując się na montaż okien PCV warto kierować się przede wszystkim ich właściwościami, a nie ceną. Najwyższej klasy okna plastikowe zachowują swoje właściwości oraz wyjściowy wygląd przez wiele lat po montażu, nawet w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Zaletą wyboru tego typu okien jest także bardzo dobra izolacja cieplna, która jest niezwykle ważna w przypadku mieszkań oraz domów. Im lepsza izolacja tym mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzewania pomieszczeń.

Ważnym aspektem jest także izolacja akustyczna, która w przypadku okien PCV jest na najwyższym poziomie. Aby zachować ten sam stosunek izolacji w oknach drewnianych, trzeba wydać kilkakrotnie większą kwotę. Oznacza to, że okna wykonane z PCV są nie tylko tańsze, ale także posiadają bardzo dobre właściwości izolacyjne i akustyczne. Warto wiedzieć, że obecna technologia pozwala wyprodukować okna z plastiku, które swoją fakturą imitują powierzchnię drewna przez co mogą być stosowane także w klasycznych budynkach. Rozwój technologiczny w branży produkcji okien pozwala na odejście od tradycyjnych materiałów, które są drogie w utrzymaniu na rzecz tańszego, ale równie wysokiej jakości produktu jakim jest materiał PCV. Zdecydowanie warto wybierać okna PCV w celu prawidłowej izolacji oraz wykończenia budynku mieszkalnego.