Sep 2, 2015

Dział: Inwestycje, Prawo

Dlaczego warto otwierać firmę w Anglii?

Dlaczego warto otwierać firmę w Anglii?

Pieniądze z biznesu w Anglii wielokrotnie przewyższają polskie realia

Nie da się ukryć, że w naszej dzisiejszej rzeczywistości nie lada wyzwaniem jest zarobienie dużych pieniędzy, które zapewnią nam dostatnie, szczęśliwe życie. Realizacja większości życiowych celów czy pragnień, które stawiają sobie współcześni, przeciętni ludzie jest niezwykle kosztowna. Dla przykładu mnóstwo osób marzy o podróżowaniu do wszystkich zakątków świata. Jest to niezwykle obiecująca perspektywa, jednak jednocześnie wiąże się z koniecznością pokrycia licznych wydatków związanych z przelotem, nocowaniem czy spożywaniem posiłków na miejscu. Jeśli myślimy o zarezerwowaniu hotelu o wysokim komforcie z opcją „all inclusive” to musimy liczyć się ze szczególnie wysokimi wydatkami.

Co musi wiedzieć przedsiębiorca kiedy rozpoczyna działalność?

W zdecydowanej większości przypadków przewyższają one możliwości finansowe przeciętnych osób dorosłych w dzisiejszych czasach. Niestety, ale większość pracowników zatrudniona jest na etacie, który nie może zagwarantować wysokich zarobków. Jeśli nie znajdujemy się na najwyższych szczeblach zarządczych w danym przedsiębiorstwie, lub nie posiadamy swojej działalności gospodarczej, to niewiarygodnie trudno jest zgromadzić imponującą sumę środków pieniężnych. Na szczęście, po wejściu naszego kraju do UE pojawiła się bezsprzeczna możliwość spróbowania swojej szansy za granicą, w krajach zdecydowanie bardziej rozwiniętych na płaszczyźnie gospodarczej. Okazuje się, że co najmniej kilkanaście państw członkowskich może pochwalić się znacznie lepszymi warunkami zatrudnienia, zwłaszcza biorąc pod uwagę wynagrodzenie.

Koszt założenia firmy w UK

Warto wziąć pod uwagę możliwość wyjazdu za granicę, gdzie mnóstwo Polaków znalazło dotychczas wymarzoną pracę. Jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji są oczywiście Wyspy Brytyjskie, które tworzą wspaniałe warunki dla osób emigrujących ze swojego ojczystego kraju. Pamiętajmy jednak, że niezbędna jest rejestracja pracowników w Wielkiej Brytanii, co nie ominie również nas, jeśli zdecydujemy się na wyjazd. Prawo pracy na Wyspach znacząco różni się od naszego, jest jednak bardziej przyjazne dla społeczeństwa i daje naturalnie więcej praw. Łatwiejsza jest także rejestracja własnej spółki, łatwiejsze jest złożenie podatków oraz inne formalności. Co więcej, samo założenie firmy trwa zaledwie kilka dni i wymaga bardzo niewielkiego nakładu środków finansowych.

Gdzie znaleźć potrzebne informacje?

To zupełnie naturalne, że nie posiadamy niezbędnej wiedzy w tym zakresie, więc nie powinniśmy się tym przejmować. Wystarczy wprowadzić odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, np. „rejestracja pracowników w Wielkiej Brytanii”. Nie pozostaje nam nic innego jak opracowanie wizji swojego wyjazdu. Zanim wybierzemy się na Wyspy w roli pracodawcy warto uprzednio skorzystać z fachowych porad radców prawnych, którzy rozumieją brytyjski system i wytłumaczą nam wszelkie niezbędne zagadnienia.