Jan 25, 2023

Dział: Porady

Dlaczego noszenie obrączki jest tak ważne?

Obrączki ślubne są symbolem miłości, wierności i trwałości małżeństwa. To najistotniejszy atrybut podczas ślubu. Trudno wyobrazić sobie tak ważną dla młodej pary uroczystość bez momentu założenia obrączek, dlatego ich wybór jest niezwykle ważny.

Warto wobec tego przemyśleć wybór odpowiedniej biżuterii ślubnej, aby w pełni odzwierciedlała charaktery i upodobania młodej pary. Poza tym jest to wyjątkowy symbol, który po wielu latach przypomina małżonkom wyjątkowy dzień zaślubin. W trakcie podejmowania decyzji o wyborze obrączek ślubnych warto kupić model, który zadowoli młodą parę i będzie jej służył przez wiele lat. Doskonale w tej roli sprawdzają się obrączki klasyczne złote, które nigdy nie wyjdą z mody. Uniwersalizm tego rodzaju modelu zadowoli bardzo wiele par. 

Dlaczego małżonkowie noszą obrączki?

Nakładanie obrączek na palce jest tradycją sięgającą czasów starożytnego Egiptu. Materiałem wykorzystywanym do ich wykonania były pędy roślin takich jak: bambus, tatarak, trzcina, a także skóry zwierząt. Ich kulisty kształt oznaczał wieczność i nieskończoność, natomiast otwór symbolizował bramę wejścia w nieznane, na nową drogę życia. Wierzono, że dzięki magicznemu kręgowi nie mogą w małżeństwo dostać się żadne złe moce i ciemne siły, czyli stanowił ochronę dla małżonków i ich związku. Z czasem nietrwałe obrączki z roślin zastąpił inny materiał, którym była kość słoniowa, a później metal. Złote obrączki wykonywali Izraelici, a za sprawą Imperium Rzymskiego zwyczaj ich zakładania trafił do Europy i rozpowszechnił się w XIII wieku, stanowiąc nieodłączny rytuał podczas ślubu. W tym czasie zastąpił na terenie Polski tradycyjne wiązanie rąk nowożeńców i wymianę wieńców. Od tego czasu stał się nieodłącznym elementem ślubu, bez którego młoda para nie wyobraża sobie tej uroczystości. 

Jaką rolę pełnią współcześnie obrączki ślubne?

Obrączki od tysięcy lat są symbolem wiecznej i perfekcyjnej miłości, co jest związane z ich idealnym, kulistym kształtem, bez początku i końca. Stąd określenie ich jako magicznego kręgu. Noszono je na trzecim palcu lewej ręki, sądząc, że przechodząca przez niego żyła prowadzi do serca. Współcześnie młode pary nie przywiązują już tak dużej uwagi do ich symboliki, natomiast obrączki nadal są znakiem miłości, wierności i trwałości związku. Poza tym oznaczają, że dana osoba jest w związku małżeńskim. Obecnie obrączki ślubne traktuje się jako ozdobę, dlatego tak dużą uwagę przywiązuje się do ich wyglądu. Rynek biżuterii ślubnej oferuje wiele różnych modeli i wzorów, od klasycznych, minimalistycznych, bez ornamentów, po wymyślne, ozdobione brylantami, cyrkoniami i wielokolorowymi zdobieniami, a także soczewkowe, płaskie o dowolnej szerokości i masie. Zupełnie wyjątkowym modelem są obrączki karbonowe wykonane z włókien węglowych, niekiedy ozdobione kamieniami szlachetnymi lub zestawiane z innymi kruszcami, na przykład złotem lub tytanem. Internetowe sklepy jubilerskie oferują wykonanie dowolnego graweru na obrączkach z imionami nowożeńców, datą ślubu, ważną sentencją, co jest formą personalizacji biżuterii, nadania jej szczególnego charakteru i znaczenia dla młodej pary. Młoda para ma możliwość zamówienia kompletu obrączek, a także jednej sztuki, w wersji dla kobiety lub mężczyzny. 

Jakie cechy powinna posiadać obrączka ślubna?

Obrączka ślubna powinna być wytrzymała i estetycznie wyglądać na palcu, a także wielkością pasować do kształtu dłoni. Obrączki klasyczne złote zawsze prezentują się elegancko i ponadczasowo. Ten model nigdy nie wyjdzie z mody i posłuży małżonkom przez całe życie. Tradycyjna klasyka nigdy się nie nudzi, sprawdza się zawsze, bez względu na trendy w ślubnej biżuterii. Najistotniejsze jest to, aby obrączki zostały solidnie wykonane przez profesjonalistę, co zawsze gwarantuje produkt najwyższej jakości. 

Jakie modele ślubnych obrączek oferują internetowe sklepy jubilerskie?

Internetowe sklepy jubilerskie oferują przepiękne modele biżuterii ślubnej. Są to komplety jednolite, a także specyficzne, artystyczne projekty, zrealizowane z fantazją. Na uwagę zasługuje specjalnie wyprofilowany kształt soczewkowy, zapewniający użytkownikom najwyższy komfort. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet panowie, którzy nigdy nie nosili biżuterii, szybko przyzwyczają się do nowej ozdoby na swoim palcu. Najbardziej wymagającym parom młodym oferuje się wyjątkowe, oryginalne i nietuzinkowe modele artystyczne, prezentujące się zupełnie wyjątkowo.