Aug 18, 2015

Dział: Usługi

Dlaczego możesz potrzebować detektywa?

Dlaczego możesz potrzebować detektywa?

Powody do wynajęcia detektywa

Niektóre sytuacje życiowe są tak nietypowe i zawikłane, że wymagają zastosowania do nich równie nietypowych środków – czasami wśród tych środków mogą znaleźć się profesjonalne usługi detektywistyczne. Oczywiście jeśli przyjdzie do konieczności skorzystania z takich rozwiązań lepiej postawić na wykwalifikowanych ludzi, których zrzeszają agencje detektywistyczne. Ważne jest to, by sprawdzić licencje i pozwolenia albo zasięgnąć fachowej opinii na temat danej grupy czy osoby, prowadzącej tego typu działalność. Wtedy zyskujemy pewność, że działalność detektywistyczna jest prowadzona zgodnie z prawem i w ramach norm etycznych, co ma wielkie znaczenie, zwłaszcza jeśli później musimy tak zdobyte dowody w jakiś sposób wykorzystać. Jeśli chcemy przedstawić dowody zebrane z pomocą detektywa w sądzie, muszą one być pozyskane drogą legalnych działań, inaczej zostaną odrzucone a sam zainteresowany może być pociągnięty do odpowiedzialności z tytułu złamania prawa.

Szukając detektywa warto przejrzeć strony internetowe różnych agencji z naszej okolicy. Możemy porównać oferty czy ceny, ale zazwyczaj każda sprawa jest dość indywidualna i taka też powinna być wycena.

Problemy w firmie lub rodzinie? Tu pomoże detektyw

A kiedy usługi detektywistyczne mogą być pomocne? Na pewno warto z nich korzystać w momencie, gdy chcemy sprawdzić przeszłość danej osoby, ale także firmy czy przedsiębiorstwa. Można zdecydować się na wywiad gospodarczy, który pozwoli ustalić sytuację prawną, finansową, handlową danego przedsiębiorstwa. Uzyskanie tych informacji umożliwia przedsiębiorstwom opracowywanie strategii kampanii handlowych, szacowanie ryzyka podjęcia współpracy z danym podmiotem czy szanse odzyskania należności. Co ważne – informacje tego typu pozyskiwane są jedynie przy wykorzystaniu dostępnych legalnych środków i kanałów informacji. W przeciwnym razie ich zdobycie byłoby nielegalne i utożsamiane ze szpiegostwem.

Zadanie dla agencji detektywistycznej

Detektywi są również w stanie sprawdzić szczelność systemów ochronnych firmy lub ustalić źródła wycieków informacji poufnych, których ujawnienie może szkodzić interesom firmy lub jej klientów. Profesjonalny detektyw może sprawdzić, czy w danym pomieszczeniu nie znajdują się żadne urządzenia szpiegowskie. Z jego usług korzystają często prezesi dużych firm, którzy zanim obsadzą ważne stanowisko wolą upewnić się, czy nie poniosą na tym szkody.

Życie prywatne – detektyw zadba o poufność

Usługi detektywistyczne są również pomocne w przypadku bardziej prywatnych spraw – detektyw może zdziałać bardzo wiele w przypadku zaginięć. Często tam, gdzie policja zawiesza śledztwo, dobry detektyw jest w stanie ustalić jeszcze wiele przydatnych informacji, które mogą doprowadzić do ustalenia miejsca pobytu zaginionej osoby lub przynieść wiadomości o tym, czy dana osoba jeszcze żyje. Niektórzy korzystają z usług detektywa także by sprawdzić słuszność swoich podejrzeń o zdradę lub oszustwo w rodzinie – współmałżonka, brata, szwagra itd.

Współpraca z detektywem może przynieść rozwiązanie wielu spraw, które podjęte samodzielnie nie dałyby takich efektów, jakie zapewnić może profesjonalista.