May 15, 2019

Dział: Motoryzacja

Dlaczego korzystniejszy jest wynajem długoterminowy?

Dlaczego korzystniejszy jest wynajem długoterminowy?

Elastyczność jest ważna — zarówno z punktu widzenia naszego biznesu, jak i prywatnie. Dzięki wynajmowi długoterminowemu znajdziemy właśnie elastyczną alternatywę dla klasycznego leasingu. Warto więc się zorientować jak wygląda oferta wypożyczalni aut w Warszawie.

Wynajem długoterminowy – kiedy może się sprawdzić

Wynajem długoterminowy samochodów jest przydatny w bardzo wielu sytuacjach. Nie od dziś zdarza się, że w danym biznesie w szczycie sezonu, rośnie zapotrzebowanie na ilość aut. W takich momentach wypożyczenie na dłuższy okres pozwoli nam wykorzystać zwiększony popyt całkowicie bez zobowiązań.

Często również osoby prywatne korzystają z wynajmu długoterminowego. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to najlepsze rozwiązanie. Jest tak, kiedy nagle psuje nam się samochód, a jego naprawa potrwa lub, gdy kupujemy nowe auto i czekamy na zamówiony model. To też rozwiązanie wszystkich problemów, kiedy kierowców i miejsc do odwiedzenia w naszej rodzinie jest w danym momencie więcej niż pojazdów.

Wypożyczalnie samochodowe mają bardzo wiele różnych modeli. Od samochodów osobowych po busy. Możemy więc zawsze wynająć to, czego potrzebujemy.

Zalety wynajmu długoterminowego

Wynajem długoterminowy ma bardzo wiele zalet. Już od początku możemy liczyć na elastyczne warunki. Zazwyczaj negocjuje się je od pierwszego miesiąca bez minimalnego okresu posiadania. Zwykle to najemca ponosi koszty całej obsługi – od konserwacji i zużycia po wszystkie podatki. Nie ponosimy więc dodatkowych opłat jak w przypadku leasingu czy posiadania własnego samochodu.

Wynajem długoterminowy jest najbardziej bezproblemowym rozwiązaniem. W przypadku reklamacji możemy liczyć na to, że szybko otrzymamy nowy pojazd bez dodatkowych kosztów. Natomiast stałe, comiesięczne opłaty pozwalają nam bezpiecznie i prosto zaplanować sobie budżet.

Zazwyczaj mamy możliwość negocjowania z firmą wynajmującą samochody i możemy wypracować indywidualny pakiet dostosowany do naszych potrzeb. Może on obejmować wyposażenie w system nawigacyjny lub opony zimowe – wszystko zależy od tego, czego oczekujemy. Dodatkowo w łatwy i wygodny sposób zazwyczaj możemy wymienić samochód na inny model.

Przedsiębiorcy mogą odliczyć koszty najmu w całości jako koszty operacyjne, co na pewno dla wielu osób jest ogromną zaletą. Jednak zasadniczo uważa się, że największą zaletą długoterminowego wynajmu samochodów  jest jego elastyczność. Zazwyczaj obowiązuje minimalny okres rezerwacji i prócz niego nie mamy obowiązku przedłużać umowy lub rozwiązywać jej z odpowiednim wyprzedzeniem. Jeżeli zaistnieje potrzeba wymiany pojazdu, np. wynajmujemy auto osobowe i nagle potrzebujemy na pewien czas busa, to będzie to możliwe. Bardzo często wygląda to tak, że w praktycznie dowolnym terminie możemy wybrać prawie dowolny model z dostępnej floty. Wszystko zależy od tego jak umówimy się z firmą wynajmującą.

Wynajem długoterminowy jest też rozwiązaniem w dużym zakresie szytym na miarę. Mamy większe możliwości negocjacji – zarówno ceny jak i wyposażenia danych samochodów.

wypożyczalnia samochodów Warszawa

Wady wynajmu długoterminowego

Wiele osób zastanawia się jakie wady ma wynajem długoterminowy. Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, tak też jest w tym przypadku. Chodź niekoniecznie to wada, to musimy pamiętać, że tak jak w przypadku każdego najmu – wydajemy pieniądze i płacimy za użytkowanie, ale na koniec nie zostaniemy właścicielem danego pojazdu. Jeżeli zakup samochodu nie jest czymś w co chcielibyśmy zainwestować to wynajem sprawdzi się idealnie. Jednak tak samo jak w przypadku wynajmowania mieszkania po określonym czasie, gdy rozwiążemy umowę, samochód wróci do firmy od której go pożyczaliśmy.